آموزش

تبلت لنوو ،دل، اچ پی کدام را بخریم؟

تبلت لنوو ،دل، اچ پی کدام را بخریم؟
۴٫۱ (۸۱٫۸۲%) ۱۱ votes

تبلت لنوو ،دل، اچ پی: چه چیزی یک تبلت را تبلت تجاری می سازد؟

لنوو ،دل، اچ پی: چه چیزی یک تبلت را تبلت تجاری می سازد؟

لنوو،دل، اچ پی: چه چیزی یک تبلت را تبلت تجاری می سازد؟

لنوو،دل، اچ پی: چه چیزی یک تبلت را تبلت تجاری می سازد؟

 

لنوو به تازگی تبلتی به نام تینک پد ۱۰ معرفی کرده است که کمپانی معتقد است این تبلت می تواند یک تبلت حرفه ای برای تجارت و کسب و کار باشد.در این زمینه، یعنی تبلت های تجاری و کسب و کار تبلیغاتشان روی خط تولید الیت پد متمرکز شده است به عنان بهترین تبلت برای کسب و کار.شرکت دل هم دارای خط تولید هایی به نام های لتیتود و ونیوس است که به گفته کمپانی این تبلت ها مختص کسب و کار و تجارت می باشد.

بنابراین چگونه یک دستگاه را می توان تفکیک کرد که برای دیدن فیلم ها،گرفتن عکس،چک کردن ایمیل ها ،استفاده از وب و مرورگرها است یا به طور خاص برای کسب و کار و تجارت تعریف شده است.

تینک پد ۱۰ لنوو برای تجارت

مدل تینک پد ۱۰ لنوو جانشینی موفق تر نسبت به تینک پد ۲ بود که تقریبا به ۱۹ ماه پیش باز می گردد که در دسامبر تولید شد. در مدل تینک پد ۱۰ پردازنده از ۱٫۸۶ هرتز اینتل اتم به یک پردازنده ۴ هسته ای ۱٫۶هرتز ارتقاء یافت.تینک پد ۲ یک رزولوشن جدید ۱۳۶۶در۷۶۸  . تینک پد ۱۰  توانسته به رزولوشن ۱۹۰۰در ۱۲۰۰ WUXA IPS   برسد.صفحه لمسی آن با یک کارت گرافیت اینتل اچ دی راه اندازی میشود.

تینک پد ۱۰میزان ذخیره سازی را توسط یک آپشن زیاد کرده است که میزان  درایو۱۲۸ گیگا بایت می باشد. و همچنین رم آن را تا ۴ گیگا بایت SDRAM دو برابر افزایش داده اند.عمر باتری تغیید چندانی نکرده است و تا ۱۰ ساعت باتری آن دوام خواهد آورد که این بسگی به میزان استفاده شما دارد.

دو دوربین دارد:

یک دوربین جلو و یک دوربین عقب.دوربین جلو ۲ مگاپیکسل و دوربین عقب ۸ مگاپیکسل و دوربین عقب دارای قدرت تمرکز و فلاش اتو ماتیک است. مشتری یک گزینه بیشتر ندارد چه مربوط به ویندوز ۸٫۱ ۳۲ بیتی باشد چه مربوط به ۶۴ بیتی باشد.در کنار آن شامل یک سری لوازم جانبی نیز می باشد از جمله یک کاور کوییک شات تینک پد ۱۰، صفحه کلید،و یک قلم دیجیتالی و همچنین یک داک تبلت. در ماه ژوئن هیچ کدام یک از این وسایل جانبی در اختیار شما قرار نمی گرفت.

تینک پد ۱۰ به عنوان یک مثال در نظر گرفته شد که آیا سی پی یو جدید و حافظه اضافه و یا میزان ذخیره سازی بیشتر ، یک تبلت را به یک تبلت تجاری تبدیل میکند؟به آن از دیدگاه تجاری نگاه میکنیم تا شاید معیار های بهتری برای ساخت یک تبلت تجاری را ایجاد کند.

معیار های  فناوری اطلاعات: امنیت، کنترل، اتصال به شبکه، مدیریت و اجرا

قبل از آنکه دستگاه  خود را به یک دستگاه ایده آل تبدیل کنید.کمپنانی ها با صاحبان دستگاه ها ارتباط برقرار کرده و از این طریق در حال ساخت لپ تاپ هایی هستند که به نوعی مشخصات لازم مربوط به یک تبلت تجاری را دارا باشد ،قابل مدیریت باشد و همچنین بتواند حمایت کند.

در حالی که دستگاه شما حالا دیگر دارای یک سری قابلیت های مضاعف می باشد،قوانین پایه ثابت بوده است.سازمان های تکنولوژی اطلاعات همچنان نیاز به دستگاه هایی دارد که امنیت داشته باشد،همچنین قابل رویت و آسان برای اتصال به شبکه و مدیریت باشد.در ایجاد برقراری با دیگر دستگاه ها مانند مانند تلفن همراه و تبلت ها قادر به نگهداری اطلاعات و برقرای ارتباطی ایمن ،چه داخل و چه خارج از محدوده شبکه سازمان ، باشد.

معیار های مصرف کننده: برقراری ارتباط، قدرت، سرعت،برنامه های تجاری

برای مصرف کننده های تجاری ،اتصال ، قدرت پردازش،و مواردی مانند ایستگاه های داکینگ ، باتری اضافه و افزایش عمر باتری مهم می باشد. توانایی استفاده از یک موس اضافه و صفحه کلید ، اینترنت بدون سیم،اتصالات ۴گیگ،جی پی اس،برنامه های تجاری و ویژگی های دیگر زندگی یک تاجر یا به عبارت دیگر مصرف کننده تجاری را ثمر سازنده تر می سازد.اگرچه خیلی از این ویژگی ها می تواند در تبلت های غیر تجاری هم یافت شود.

کاربران تجاری همیشه نیاز به قدرت پردازش بیشتری برای اجرای برنامه های تجاری خود دارند ،البته این مقایسه نسبت به اجرای برنامه های متفرقه در کامپیوتر شخصی خود می باشد.اگرچه پردازنده به طور دائم و مداوم در حال استنتاج کردن است، اما می دانیم که سرعت امروز ،سرعت آینده نخواهد بود.یعنی شاید آنچه که امروز ایده آل به نظر برسد از لحاظ سرعت ،درآینده مسلما اینگونه نخواهد بود.سرعت پردازنده ،و همچنین حافظه و  قدرت ذخیره سازی به تنهایی راه های خوبی برای شناسایی یک دستگاه تجاری مناسب نمی باشند از آن جایی که همان پردازنده پرسرعتی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است دو سال بعد وقتی وارد سیستم میشود و در سیستم شروع به فعالیت میکند دیگر مانند سابق نیاز لازم را برطرف نکند.

معیار های تجاری: ارزش مدیریتی،ماندگاری و مقاومت،ضمانت و حمایت

 در هر تجارت و کسب و کاری که مساله و دغدغه ای مانند لپ تاپ ،کامپیوترهای رومیزی،پرینترها و دیگر دستگاه ها را برای پیمان کاران و کارکنانان به همراه داشته باشد،دستگیری و پیگیری یک دستگاه بسیار مهم می باشد.این دستگاه ها می توانند یک سرمایه گذاری قابل توجهی برای یک زمینه تجاری محسوب شوند.این در حالی است که همه دستگاه ها نیاز دارند که قابلیت ردیابی داشته باشند و همچنین بسیار مقاوم باشند. این موضوع در تلفن های همراه شایع تر استچرا که تلفن های همراه بیشتر در خطر دزدیده شدن،صدمه دیدن و گم شدن قرار می گیرند.

دوام دستگاه از چند ناحیه قابل پیش بینی است ، به طور مثال محافظ هایی که بر روی صفحات نصب می شود . این پایداری و مقومت باید در سطح استاندارد باشد.به طور مثال مقاوم در برابر خط و خش ... .باد تا حدودی استاندارد های ایالت متحده MIL-STD810G را پوشش بدهد.این موضوع شاید برای یک کاربر ساده و غیر حرفه های در این زمینه اهمیت چندانی نداشته باشد اما مسلما برای یک تاجر حرفه های حفظ اطلاعات در برابر آسیب های احتمالی بسیار مهم است.چرا که برای افراد حرفه ای زمان از اهمیت بسیاری برخوردار است و شاید نتواننند منتظر دستگاه جایگزین بمانند .

چه دستگاهایی در دسته دستگاهای تجاری قرار میگیرند؟

از لحاظ تاریخی ، این موضوع نرمال به نظر می رسد که دستگاه هایی که در دسته دستگاه های  تجاری قرار میگیرد دارای ضمانت طولانی تری می باشند.مانند:سرورها ایستگاه های کاری و اغلب کامپیوترهای رومیزی. چرا که از دستگاه های تجاری توقع می رود که عمر و دوام بیشتری حتی با توجه به حجم کار سنگینی که باید توسط آن ها صورت بگیرد داشته باشند.

اگرچه خیلی از تبلت ها خارج از محیط کار، در واقع به عنوان یک دستگاه اداری مورد استفاده قرار میگیرند و از آن جایی که خیلی از این ساعات کاری از حالت استاندارد که هشت ساعت می باشد خارج شده است، تبلت ها به راحتی می توانند پاسخ گوی این هشت ساعت و بیشتر از آن باشند.طبق آنچه که آمار آن داده شده است به طور میانگین پنج تا نه کارمند در طول یک روز و در طول این هشت ساعت از آن ها استفاده می کنند.

براساس بحران و رویداد پیش آمده که دستگه دچار صدمه وآسیب شده یا ضرب دیده باید هر کدام از قسمت های پوشش دهنده توسط پشتیبانی خریداری شود تا این جایگزینی به سرعت اتفاق بیفتد.

مقایسه تبلت های تجاری:

Tablet Lenovo ThinkPad 10 HP ElitePad 1000 G2 Dell Venue Pro 11
Price (Estimated USD) $۵۹۹ $۷۳۹ $۴۲۹٫۹۹
Date Launched ۵/۲۰۱۴ ۲/۲۰۱۴ ۱۲/۲۰۱۳
Operating System Windows 8.1 Pro Windows 8.1 Windows 8.1
Display WUXGA WUXGA UWVA LCD
Size (Inches) ۱۰٫۱ ۱۰٫۱ ۱۰٫۸
Resolution ۱۹۲۰ x 1200 ۱۹۲۰ x 1200 ۱۹۲۰ x 1080
Screen Material Not Listed Corning Gorilla Glass with anti-smudge Corning Gorilla Glass
CPU Intel Atom Z3795 Intel Atom Z3795 Intel Atom Z3775D
GHz ۱٫۶ ۱٫۶ ۲٫۴
Storage ۶۴GB, 128GB eMMC SSD ۶۴GB, 128GB eMMC SSD ۳۲GB, 64GB, 128GB
Memory ۲GB, 4GB SDRAM ۴GB LPDDR3 SDRAM ۲GB, 4GB DDR3 SDRAM
Weight (lbs) ۱٫۴۶ ۱٫۵ ۱٫۵۷
Depth (Inches) .۳۵ .۳۶ .۳۸
Security Not Listed HP Client Security (Included Credential Manager and Password Manager)
Absolute Data Protect
Device Access Manager with Just In Time Authentication
Drive Encryption
HP Trust Circles Standard
Microsoft Defender
Trusted Platform Module (TPM) 1.29
Near Field Communication with Secure Element

Trusted Platform Module (TPM) is a security hardware device that helps avoid attacks by hackers looking to capture passwords and encryption keys to sensitive data.

Meets industry certified security standards including FIPS and HIPPA.

Dell Data Protection|Encryption (DDP|E) offers nondisruptive endpoint encryption

Communication Broadcom BCM43241 2x2 a/b/g/n+BT, WWAN
۴G LTE Through AT&T, 3G WWAN
۸۰۲٫۱۱a/b/g/n (2x2) WiFi
Bluetooth 4.0 + LE 5
Optional - Qualcomm Gobi 4G LTE
۸۰۲٫۱۱ b/g/n wireless, Bluetooth 4.0
Optional - 4G LTE mobile broadband
Warranty Standard warranty information was not currently available. Three year extended warrrant available Limited 1-yr warranty options available, depending on country, 90-day ltd warranty on software ۱ Year Basic Hardware Service +1 Year NBD Limited OS After Remote Diagnosis
Battery Life Up to 10 hours Up to 13 hours Up to 8 or 9 hours (per online rep. Could not find in specs)

یکی از معیارهای مهم و چشمگیر برای قیاس تبلت های تجاری و غیر تجاری ،سیستم عامل آن هاست.اگرچه خیلی نمی توان صریحا و به طور قطع بیان کرد ولی اکثر سیستم عامل اندرویو OS تمایل اجرا به سخت افزار هایی با حافظه ورم پایین را دارند.بسیاری از این دستگاه ها در واقع برای کارهای سبک و ساده در منزل برنامه ریزی شده اند. درصورتی که در هر دو لیست دل و اچ پی در سایتشان این دستگاه ها را ، دستگاه هایی اداری معرفی کرده اند.

لیست ذکر شده نمونه کوچکی از آنچه که امروزه در بازار تبلت ها وجود دارد،تهیه شده است.اگرچه این سه نوع دستگاه اغلب معیار های سازمان ها را طبق بررسی های انجام شده داشته اند.

نمایندگی لنوو

تاریخچه شرکت لنوو

تاریخچه شرکت لنوو
۳٫۶ (۷۱٫۱۱%) ۹ votes

تاریخچه شرکت لنوو

تاریخچه شرکت لنوو

شرکت لنوو

تاریخچه شرکت لنوو

شرکت لنوو

سالهای ۱۹۸۰ ( دهه ۸۰)

 • ۱۹۸۱
 • شرکت IBM PCD از اولین کامپیوتر شخصی اش یعنی , IBM PC رونمایی می کند  .
 • ۱۹۸۴
 • شرکت IBM PCD از اولین کامپیوتر شخصی اش یعنی , کامپیوتر شخصی قابل حمل IBM که وزنی برابر با ۳۰ پوند دارد , رونمایی می کند.
 • با سرمایه اولیه ای به ارزش تنها ۲۰۰۰۰۰ RMB , رییس و موسس لنووا , به همراه هم دانشگاهیان همفکر خودش , شرکت توسعه فناوری جدید ( قبل از گروه لگند) که توسط آکادمی علوم چین تامین بودجه شد را تاسیس می کند.
 • ۱۹۸۶
 • شرکت IBM از اولین کامپیوتر لپ تاپ خود , که کامپیوتری شخصی و قابل تبدیل با وزنی برابر با ۱۲ پوند می باشد , خبر می دهد .
 • سال ۱۹۸۸
 • کارت کرکتر چینی لجند (Legend's Chinese-character card) جایزه ملی بیشترین پیشرفت و ترقی در علم و فناوری در چین را دریافت می کند.
 • لجند هونگ کونگی تاسیس می شود.

سالهای ۱۹۹۰ ( دهه ۹۰ )

 • ۱۹۹۰
 • وقتی این شرکت به سمت تولید کننده و فروشنده محصولات کامپیوتری با برند خودش تغییر مسیر می دهد , اولین کامپیوترشخصی لجند نمایان می شود.
 • ۱۹۹۲
 • شرکت IBM PCD , تینک پد ( ThinkPad ), اولین نوت بوک صنعتی با صفحه و نمای مبدل فیلم نازک و رنگی ۱۰٫۴ اینچ (TFT )  و دستگاه نقطه یابی ( توپ قرمز ) TrackPoint را معرفی می کند.
 • ۱۹۹۳
 • لجند (LEGEND ) وارد عصر پنتیوم می شود و اولین کامپیوتر شخصی چینی "۵۸۶" را وارد می کند.
 • ۱۹۹۴
 • شرکت IBM PCD , اولین نوت بوک صنعتی با سی دی رام منسجم یعنی ThinkPad 755CD را معرفی می کند.
 • ۱۹۹۵
 • لجند اولین سرور با برند LEGEND را معرفی می کند.
 • ۱۹۹۶
 • لجند برای اولین بار در چین بیشترین سهام بازار را در دست دارد .
 • لجند اولین لپ تاپ با برند LEGEND را معرفی می کند.
 • ۱۹۹۷
 • شرکت IBM اولین نوت بوک صنعتی مجهز به DVD-ROM یعنی ThinkPad 770 را معرفی می کند.
 • ۱۹۹۸
 • هزارهزارمین کامپیوتر شخصی LEGEND از خط تولید خارج می شود. رئیس شرکت , اندی گروو وارد مراسم می شود و این کامپیوتر را برای کلکسیون موزه شرکت می برد.
 • لجند, برترین فروشنده کامپیوتر شخصی در منطقه آسیا- اقیانوس آرام می شود.

سالهای ۲۰۰۰ یا ( قرن بیستم )

 • ۲۰۰۰
 • شرکت IBM PCD , ده میلیونمین کامپیوتر نوت بوکش یعنی ThinkPad را ارسال می کند.
 • LEGEND یکی از سرمایه های اصلی و اجزائ تشکیل دهنده سرمایه شاخص هانگ سنگ –HK می شود.
 • ۲۰۰۱
 • نوت بوک IBM با تراشه امنیتی جاسازی شده , اولین نوت بوکی است که موفق به اخذ گواهینامه اتحادیه پایگاه معتبر رایانه (Trusted Computing Platform Alliance ) , یک چهارچوب صنعتی که استانداردهای امنیت داده را تنظیم می کند ,شده است .
 • لجند با رئیس و مدیر عامل یانگ , یوهانگیگ ملاقات می کند.
 • ۲۰۰۲
 • سوپر کامپیوتر LEGEND , DeepComp 1800 , کار خود را آغاز می کند. این سوپر کامپیوتر , اولین کامپیوتر چینی با GFLOP 1000 ( هزار عملیات در هر ثانیه ) و سریعترین کامپیوتر چینی برای استفاده شهروندان است , که در فهرست ۵۰۰ کامپیوتر سریع جهان , رتبه چهل و سوم را داراست.
 • ۲۰۰۳
 • لجند (LEGEND ) تولد لوگوی جدید " نمایندگی لنوو" را اعلام می کند تا برای بسط و توسعه این لوگو در بازارهای خارجی آماده شود.
 • ۲۰۰۴
 • شرکت IBM PCD , اولین نوت بوک با خواننده اثر انگشتی منسجم را معرفی می کند.
 • شرکت IBM PCD , 100 میلیونمین کامپیوتر شخصی خود را ارسال می کند .
 • شرکت لنوو رقیب جهانی المپیک می شود. این اولین شرکت چینی است که رقیب تجهیزات تکنولوژی کامپیوتر IOC می شود.
 • شرکت لنوو و IBM , توافق نامه ای را اعلام می کنند که توسط آن لنووا بخش رایانه شخصی IBM را دریافت خواهد کرد.
 • ۲۰۰۵
 • شرکت , اکتساب بخش رایانه شخصی IBMرا تکمیل می کند و یک رقیب جدید بین المللی در صنعت IT و سومین شرکت بزرگ کامپیوتر شخصی در جهان می شود.
 • با ویلیام جی آملیو به عنوان مدیر عامل و رئیس نمایندگی لنوو ملاقات می شود.
 • ۲۰۰۶
 • فناوری نمایندگی لنوو به صورت کامل از بازیهای زمستانی المپیک ۲۰۰۶ در تورینوی ایتالیا پشتیبانی می کند و ۵۰۰۰ کامپیوتر شخصی رومیزی, ۳۵۰ سرور و ۱۰۰۰ کامپیوتر نوت بوک تهیه می کند.
 • ۲۰۰۷
 • کمیته سازماندهی بیجینگ برای بازیهای المپیک یک مشعل المپیک طراحی شده توسط نمایندگیلنوو را به عنوان طراحی برنده از میان ۳۰۰ طرح ورودی انتخاب می کند.
 • ۲۰۰۸
 • شرکت لنوو با برند جدید IDEA وارد بازار مصرف کامپیوتر های شخصی در سطح جهانی می شود.
 • مجله هفته مشاغل (BusinessWeek) , ThinkPad X300 لنووا را " بهترین لپ تاپ تاکنون" می خواند.
 • در بازیهای المپیک بیجینگ , بزرگترن رویداد ورزشی در تاریخ , نمایندگی لنوو یک عملکرد بدون خطا و بدون اشکال را ارائه می کند .
 • ۲۰۰۹
 • شرکت لنوو اسپانسر برتر فناوری برای صادرات جهانی ۲۰۱۰ در شانگ های می شود.

سالهای ۲۰۱۰

 • ۲۰۱۱
 • شرکت لنوو , واحد تجارت خانگی دیجیتال اینترنت موبایل (MIDH ) را تشکیل می دهد تا فرصت روبه رشد در دستگاه های پرمصرف مثل تلفنهای هوشمند , تبلتها و تلویزیونهای هوشمند را بدست آورد.
 • شرکت لنوو , مالک یک شرکت کامپیوتری و الکترونیکی پرمصرف در آلمان به نام مدیون (MEDION ) می شود و اساسا حضور فزاینده ای در بازار مصرف در اروپای غربی دارد .
 • شرکت لنوو یک سرمایه گذاری مشترک را با EMC انجام می دهد تا سرورهایی را در چین به فروش برساند و راه حلهای ذخیره سازی را توسعه دهد.
 • شرکت لنوو , مالک CCE , یک شرکت الکترونیکی پرمصرف در برزیل می شود.

 

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon
4.7 (94.12%) 17 votes

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

بررسی ویژگیها

نقاط قوت :

- طراحی قوی و سبک وزن
- نمایشگر IPS عالی
- صفحه کلید اولویتدار و صفحه لمسی / اشاره گر
- عمر باتری تمام روز
- انتخاب پورت خوب
نقاط ضعف :
- سر و صدای فن می تواند قابل توجه باشد
- گران قیمت، به ویژه در تنظیمات سفارشی
-  RAM قابل ارتقا نیست

مقدمه :

اکنون در نسل ۵ آن، ThinkPad X1 Carbon همچنان برترین Ultrabook لنوو است. این نوت بوک قادر به متناسب کردن یک صفحه نمایش ۱۴ اینچی به یک شاسی براق است که فقط ۰٫۶ اینچ قطر دارد و وزن آن تنها ۲٫۵ پوند است. تقریبا هر جنبه ای از این نوت بوک در آزمایش های ما، از صفحه کلید و پد لمسی / نقطه تنظیم آهنگ، تا صفحه نمایش IPS و حتی انتخاب پورت خوب ثابت شده است. آن تا به امروز بهترین باتریها با طول عمر خوبی را تولید کرده است. از قیمت ۱،۳۲۹ دلار شروع میشود، مطمئنا خرید ارزان نیست، اما ما می توانیم برای این پول پرداختی بگوئیم که با ThinkPad X1 Carbon بهترین چیز را در مورد همه چیز به دست می آورید.

ساخت و طراحی ThinkPad X1 Carbon

به نظر می رسد که ThinkPad X1 Carbon دقیقا هرچیزی است که شما از  هر ThinkPad انتظار دارید.  ظاهر بیرونی تماما سیاه و مرتب، و مستطیلی شکل که به نظر می رسد محیط کسب و کار شرکت هستند، اما هیچ چیزی وجود ندارد که بگوید شما نمیتوانید ( یا نمیخواهید) از این دستگاه براق در داخل خانه استفاده کنید. در غیر اینصورت، میتوانیم بگوییم که طراحی ThinkPad در طی زمان تست بهتر از طراحی هر نوت بوک دیگری بوده است. Lenovo می گوید قصد دارد یک نسخه نقره ای از این نوت بوک را در برخی نقاط ارائه دهد، اما این زمانی که ما این بررسی را انجام دادیم هنوز در دسترس نبود. شاسی ۱۲٫۷ × ۸٫۵ اینچی در حدود اندازه ای است که ما معمولا از یک نوت بوک با صفحه نمایشی مورب ۱۲٫۵ اینچی انتظار داریم. در عوض ThinkPad X1 Carbon به لطف صفحه نمایش بسیار نازک آن دارای یک صفحه نمایش ۱۴ اینچی است. این یک ظاهر فوق مدرن را به نوت بوک می دهد.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

شاسی بلند   ۰٫۶ اینچی ThinkPad به عنوان یکی از باریک ترین شاسی ها در بازار است. در هر بعد،    ThinkPad X1 Carbon کوچکتر از Dell Latitude 14 7000 (7480) رقیب است که ما اخیرا بررسی کردیم. Lenovo نیز حدود نیم پوند سبک تر است، فقط ۲٫۵ پوند است و باعث شده وقتی آنرا در دست می گیریم سبک وزنی آنرا احساس کنیم، تا جایی که شما مطمئن نیستید که آیا این یک کامپیوتر نوت بوک واقعی است و یا فقط یک واحد جعلی نمایش داده شده است. پانل های بیرونی سیاه حس لمسی نرمی را ارائه میدهند، هر چند آنها لاستیک نیستند.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

با وجود نازکی آن، شاسی های ThinkPad X1 Carbon نازک و مقاوم در برابر انعطاف پذیری است. استفاده از فیبر کربن لایه ای و قفس رول آلیاژ منیزیم در داخل شاسی بخشی از مسئولیت قدرت کلی واحد است. درب به طور خاص سفت و سخت است. شما می توانید دریچه یک طرفه را باز کنید، البته اگر آن را به آرامی انجام دهید. حصول قطعات داخلی ThinkPad X1 Carbon نیازمند حذف پنج پیچ Phillips-head در پایه شاسی است.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

باطری مهر و موم در اینجا دیده می شود، همانطور که فن خنک کننده هم هست. اجزای ارتقا دهنده کاربر به اسلات M.2 محدود می شود. درایو حالت جامد  M.2Type-2280 (80mm)، میتواند به سادگی برداشته و جایگذاری شود. ( به راهنمای ارتقا M.2SSD ما نگاه کنید). کارت بی سیم نیز می تواند جایگزین شود. یکی از اسلاتهای M.2 در واحد بازرسی ما نبود.  این مکان کارت شبکه WWAN است، البته درصورتیکه آنرا انتخاب کنید.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

توجه داشته باشید که اشاره ای نکردیم که حافظه سیستم قابل ارتقا است، زیرا ان قابل ارتقا نیست. رم موجود در ThinkPad X1 Carbon به مادربورد وصل شده و بنابراین توسط کاربر قابل تغییر نیست.

پورتهای داخلی و خارجی ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad X1 Carbon جدید به خوبی با پورتهایی برای نوت بوکهایی به این نازکی مجهز شده است. لبه سمت چپ نه تنها یک بلکه دو پورت usb نوع C را با Thunderbolt 3 نگه می دارد. مناسب است که آداپتور برق این نوت بوک را می توان به هر دو پورت وصل کرد. شما همچنین یک پورت USB Type-A 3.0، ویدئو خروجی HDMI، یک پورت آداپتور اترنت در سمت چپ دارید. توجه داشته باشید این اترنت واقعی است، نه فقط یک آداپتور USB. آداپتور اترنت با مدل های تولید گنجانده خواهد شد. (این در جدول واحد بررسی ما نبود)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

لبه سمت راست جک هدست، خروجی اگزوز حرارتی، آخرین پورت USB Type-A 3.0 و اسلات قفل سبک Kensington را نگه می دارد.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

شما باید دقیق نگاه کنید، اما در پشت نوت بوک، می توانید کارت MicroSIM را پیدا کنید. برای حذف پوشش گرد و غبار، شما نیاز به یک پین یا جزیی دیگر دارید. این فقط زمانی فعال است که شما ماژول WWAN را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پورت Thunderbolt 3 قادر به روشن کردن دو مانیتور ۴K می باشد. به احتمال زیاد لازم است که یک کابل آداپتور USB Type-C / Thunderbolt 3  را خریداری کنید تا این امکان ایجاد شود، زیرا اکثر نمایشگرهای خارجی تا کنون اتصالات USB Type-C ندارند. به آغازگر ما در USB Type-C نگاه کنید.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

ThinkPad X1 Carbon به خوبی در هنگام انتخاب پورت متناسب با سری Dell Latitude 147000 (7480) بزرگتر است. همه چیز که در مقایسه با ThinkPad واقعا از دست رفته ، یک کارت خوان SD و یک اسلات کارت هوشمند است. اگر به پورت های بیشتر نیاز دارید، ThinkPad X1 Carbon با Lenovo ThinkPad USB 3.0 سازگار است. ThinkPad USB 3.0 Ultra Dock دارای شش پورت USB Type-A، اترنت، و می تواند به دو مانیتور خارجی متصل شود زمانیکه ما این بررسی را نوشتیم هزینه آن ۱۶۹ دلار بود. شما می توانید به لحاظ تئوری ThinkPad X1 Carbon را به یک   USB Type-C معمولی وصل کنید، هرچند ما هیچ تستی نداشتیم.

نمایشگر و بلندگوهای ThinkPad X1 Carbon

Lenovo در نهایت گزینه ای از دو پانل نمایش در ThinkPad X1 Carbon را ارائه می دهد. در زمان نوشتن، تنها صفحه نمایش پایه FHD / 1080p در دسترس بود، که نشان میدهد که چطور واحد بررسی ما مجهز شده بود. صفحه WQHD / 1440p برای ماه ژوئن ۲۰۱۷ در دسترس قرار گرفت. صفحه نمایش FHD در دستگاه مورد بررسی ما بسیار لذت بخش بود. لنوو روشنایی آن را به میزان ۳۰۰nits  رتبه بندی کرده است. ما استفاده از صفحه نمایش را در ۷۰ تا ۸۰ درصد روشنایی در اتاق های تیره تر به پایان رساندیم، در غیر این صورت آن به سادگی بیش از حد روشن بود. (این یک شکایت نیست- روشنایی، البته، قابل تنظیم است.) سطح ضد تابش خیره کننده صفحه نمایش برای کاهش بازتاب مفید بود.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

ما کیفیت تصویر را عالی دیدیم. کنتراست زیاد بود و رنگ ها زنده و پر جنب و جوش بود. تکنولوژی پانل صفحه نمایش IPS همچنین امکان زوم های گسترده ای را نیز فراهم می کند. رزولوشن FHD (1،۹۲۰ × ۱،۰۸۰) در حدود صفحه نمایش ۱۴ اینچی است. ما در استفاده از آن در مقیاس متن ویندوز تنظیم شده تا ۱۲۵ درصد راحت بودیم. صفحه نمایش ۱۴۴۰p که به زودی عرضه خواهد شد.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

 

قطعا نیاز به استفاده از مقیاس بندی دارد، ما تصور می کنیم تا ۱۵۰ درصد یا بیشتر تنظیم شود. قبل از رفتن به وضوح بالاتر مطمئن شوید که برنامه ها و برنامه های شما از مقیاس بندی ویندوز پشتیبانی می کنند، زیرا در غیر این صورت از ابزار ذره بین ویندوز به طور مرتب باید استفاده کنید. این دو بلندگو ThinkPad در زیر صندلی کف دست قرار دارند و به سمت پایین حرکت می کنند. آنها فقط یک اشاره از باس را فراهم می کنند و به طور کلی صدای آنها به اندازه کافی بلند است. با این حال، آنها کار را انجام می دهند. ما فکر کردیم که بلندگو های سری Dell Latitude 14 7000 (7480) صدای بلند تر و کاملتری داشتند.

صفحه کلید و صفحه لمسی ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad X1 Carbon دارای صفحه کلید فوق العاده ای است. هر یک از کلید های شیکله سبک دارای حرکت نرم و دقیق بالا و پایین است. کلید ها فاصله ای معقول را در طی روند طی می کنند و بازخورد خوبی برای انگشتان شما دارند.  فشار کلید بسیار آهسته است و در عرشه صفحه کلید هیچ انعطاف پذیری وجود ندارد. طرح بندی به راحتی برای یک نوت بوک ۱۴ اینچی مدیریت می شود.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

کلید اختصاصی خانه و پایان در سمت راست بالا قرار دارد. کلید های صفحه بالا و صفحه پایین در کنار کلیدهای پیکان بالا، کمی به کار می روند؛ ، زمانیکه وافعا قصد فشار دادن دکمه پیکان بالا را داشتیم تصور کردیم که بطور تصادفی یکی از آنها را فشار دادیم. در کلید پیکان پایین برای کمک به شما تا جهت بندی را با لمس کردن انجام دهید یک لبه وجود دارد. قفل عملکرد (FnLk) همچنان یک ویژگی است که ما بر روی صفحه کلید ThinkPad مانند این یکی را تحسین می کنیم. کلید ترکیبی Fn + Escape  ، FnLk را فعال یا غیرفعال می کند. هنگامی که فعال است، توسط چراغ سبز در کلید Escape نشان داده شده ، کلیدهای ردیف تابع F1-F12 اولیه هستند؛ هنگامی که غیر فعال است، دیگر توابع چاپ شده در کلید های F1-F12 اولیه هستند. کلید های ثانویه به طور طبیعی همیشه می توانند با استفاده از کلید Fn در کنار یکدیگر در دسترس باشند. ما این واقعیت را دوست داشتیم که کلید F1 یک چراغ نارنجی  برای نشان دادن اینکه آیا حجم صدا خاموش است یا نه نشان می دهد، همچنین کلید F4 نیز یک چراغ را برای نشان دادن فعال بودن  میکروفون نشان می دهد.  ThinkPad X1 Carbon همراه با میکروفون دارای یک وب کم ۷۲۰p / 30fps است که در بالای صفحه نمایش قرار دارد. ما تصور کردیم که دوربین کیفیت خوبی دارد، اگرچه رزولوشن آن کم بود.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

پد لمسی بدون دکمه در ThinkPad X1 Carbon بخش دیگری است که به خوبی کار می کند. سطح پد دارای یک احساس لوکس است، شما را تشویق می کند تا از آن استفاده کنید. عمل کلیک کردن، با فشار دادن در هر نقطه بر روی پد انجام  می شود، آرام و مستقیم است. عمل فشردن به نیروی زیادی در بالای پد نیاز دارد اما این جایی است که خیلی از آن استفاده نمی شود. برای راست کلیک کردن، در بخش پایین سمت راست پد فشار دهید خواننده اثر انگشت بیومتریک را. در سمت راست بالای پد، پیدا خواهید کرد. تنظیم UltraNav با حضور پیچ اشاره گر در بالای دکمه پاک کن قرمز رنگ کامل شده است. سطح لمس و لبه های شیب دار اشاره گر یک حس طبیعی به آن می دهند. سه دکمه آن در هر نقطه از انگشت شما قرار دارند. دکمه ها فقط به مقدار مناسبی فشار نیاز دارند و به هیچ وجه هیچ سر و صدایی ندارند.

عملکرد ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad X1 Carbon دارای مشخصات استاندارد برای نوت بوک نازک و سبک است که معمولا به عنوان Ultrabook عرضه می شود. آخرین نسل پردازنده نسل ۷ / Kaby Lake در این مدل، مخصوصا تراشه های ۱۵ واتی Core i5 و Core i7 ارائه شده است. واحد بررسی ما دارای ۲٫۶ گیگاهرتز Core i5-7300U بود که یک گام از استاندارد ۲٫۵GHz Core i5-7200U بالاتر بود. این می تواند به صورت پویا clocksokeed خود را به حداکثر ۳٫۵GHz در حالت Turbo Boost افزایش می دهد. تفاوت اصلی Core i5-7300U با Core i5-7200U این است که پشتیبانی از راه دور مدیریت vpro Intel را ارائه می دهد. به جز این ویژگی که برای شما مهم است، صرفه جویی در هزینه ارتقاء ۱۰۰ دلار و اتصال به  Core i5-7200U را نیز در نظر بگیرید. اختلاف عملکرد عملی بین دو پردازنده وجود دارد. تنها انتخاب یک پردازنده گرافیکی در ThinkPad X1 Carbon یک سری اینتل HD 620 است. این به طور مستقیم در پردازنده اینتل ساخته شده است. این برای انجام وظایف به اندازه کافی خوب کار می کند و نیازی به عملکرد ۳D ندارد؛ بازی و کار CAD به طور کلی خارج از بحث هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، شما می توانید از صفحه نمایش ۴K دوگانه با ThinkPad X1 Carbon استفاده کنید. گرافیک یکپارچه قطعا در اینجا محدودیت نیست. ناامیدی کمی وجود دارد که حافظه سیستم در این نوت بوک قابل ارتقا نیست، که به مادربورد وصل شده است. Lenovo پیکربندی ۸ گیگابایتی و ۱۶ گیگابایت را ارائه می دهد. این دومین ارتقاء ۲۹۰ دلاری است و تنها زمانی در دسترس است که شما به پردازنده Core i5-7300U یا بهتر پیش روید. . ۸ گیگابایت رم در واحد بررسی ما استفاده بسیاری داشت. ذخیره سازی به یک درایو تنها در ThinkPad X1 Carbon محدود شده است. زمانیکه ما این بررسی را نوشتیم، تا ۱ گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه شد. درایو ۲۵۶ گیگابایتی در واحد بررسی ما  PCI Express  سریع با پشتیبانی NVMe بود. این دستگاه با قیمت ۳۴۰ دلار بالاتر از استاندارد ۱۲۸ گیگابایت درایو SATA III بود. به طور کلی، بارگذاری واحد بررسی ما به اندازه کافی برای اکثر کارهای نوع اداری مناسب بود. این همچنین قادر به انجام وظایف سخت تر مانند ویرایش نور عکس بود. ما از فضای ذخیره سازی بیشتر برای پول قدردانی می کنیم، اما این چیزی است که می توانید بطور کلی آنرا ارتقا دهید.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2017 دارای مشخصات فنی زیر است:

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

صفحه نمایش ۱۴ اینچی FHD (رزولوشن ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ پیکسل، پانل IPS، سطح ضد تابش خیره کننده، عدم لمس، روشنایی ۳۰۰ nit)

Windows 10 Pro Signature Edition 64 bit

پردازنده دو هسته ای Intel Core i5-7300U، w / اینتل vPro (2.6 گیگاهرتز، تا ۳٫۵ گیگاهرتز Turbo Boost، حافظه ۳MB، ۱۵ گیگابایتی TDP)

گرافیک یکپارچه اینتل HD 620

RAM 8GB LPDDR3-1866 دو کاناله (قابل اتصال / غیر قابل ارتقا)

SSD  ۲۵۶  گیگابایت (SAMSUNG MZVLW256HEHP)

شبکه بی سیم Wireless-AC 8265 دوگانه اینتل

بلوتوث ۴٫۲

وب کم داخلی

باتری ۳ ولت ۵۷ وات (مهر و موم شده)

ابعاد: ۱۲٫۷ x 8.5 x 0.6 اینچ

وزن: ۲٫۵۱ پوند

۱ سال گارانتی بین المللی محدود

قیمت شروع: ۱،۳۲۹ دلار

قیمت به صورت پیکربندی: ۱،۷۹۹ دلار

معیارهای ThinkPad X1 Carbon

نتایج مقایسه پردازنده wPrime (ذکر شده در ثانیه - نمرات پایین تر به معنای عملکرد بهتر است):

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

PCMark8 Home (Accelerated) عملکرد کلی سیستم را در ویندوز ۸ برای فعالیت های عمومی از مرور وب و جریان ویدئو تا تایپ کردن اسناد و بازی کردن اندازه گیری می کند(نمره بالاتر به معنای عملکرد بهتر است)  :

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

PCMark8 Work (Accelerated) عملکرد کلی سیستم را در ویندوز ۸ برای کارهای مربوط به بهره وری مرتبط با کار را اندازه گیری می کند (نمره بالاتر به معنی عملکرد بهتر است)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

۳DMark Fire Strike یک DirectX 11 جدیدتر است که عملکرد کلی کارت گرافیکی را برای بازی اندازه گیری می کند (نمرات بالاتر به معنای عملکرد بهتر است)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

تست عملکرد درایو ذخیره سازی CrystalDiskMark:

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

نویز و حرارت ThinkPad X1 Carbon

یکی از فن های ThinkPad X1 Carbon در سمت راست آن است. فن در اکثر زمان استفاده خاموش است، اما در یک ترتیب زمانی کوتاه زمانیکه ما نرم افزار محک زنی را راه اندازی کردیم روشن شد. فن دارای نویز موتور قابل توجه است و در واقع یکی از شکایات ما در مورد نوت بوک است. اگر در محیط آرام با حداقل سر و صدای زمینه کار کنید، احتمالا هر زمان که بخواهید، بدون توجه به سرعت آن، به فن توجه می کنید. فن تمایل دارد تا بصورت ناگهانی شروع به کار کند. با وجود سر و صدای پس زمینه، با این حال، نادیده گرفتن فن نسبتا آسان است. شاسی   ThinkPad X1 Carbonبرای لمس کردن نسبتا خنک می ماند. این تا زمانیکه ما معیارهای خود را راه اندازی کردیم نسبتا گرم شد. گرما در مرکز و در سمت راست نوت بوک متمرکز بود، اما نه به میزانی که منجر به ناراحتی شود. عمر باتری ThinkPad X1 Carbon ما از معیار Powermark مان برای آزمایش باتری استفاده می کنیم. این معیار زمان اجرایی را تولید می کند که به میزان قابل توجهی کمتر از چیزی است که شما تمتیل دارید بدون انجام کاری برابر با مورد تقاضا بعنوان معیار ببینید. Powermark مجموعه ای از تست های خودکار را اجرا می کند، از جمله مرور وب شبیه سازی شده، ویدئو کنفرانس، پخش ویدئو، بهره وری اداری و حجم کاری بازی. ما تست را در حدود ۵۰ درصد روشنایی صفحه نمایش اجرا کردیم. ThinkPad X1 Carbon به مدت هفت ساعت و ۱۶ دقیقه اجرا می شود که در این آزمون بی نظیر است. ما مدت زمان ۵ ساعت و ۲۷ دقیقه در دسکتاپ Dell Latitude 14 7000 (7480) را تنظیم کردیم که در همان لیگ نیست. زمان ThinkPad نیز از HP Specter x360، که قبلا یکی از بلندترین نوتبوک های مورد آزمایش ما بود، کمتر است. در استفاده واقعی در دنیای مجازی، اگر شما کارهایی را انجام نداده اید که بیش از حد مورد تقاضا هستند، میتوانید زمان اجرای ۳۰ درصد طولانی تر از این را انتظار داشته باشید.

آداپتور برق ThinkPad X1 Carbon

آداپتور برق ThinkPad X1 Carbon شامل یک مدل ۶۵ وات بود، هرچند که Lenovo مدل آداپتور ۴۵ وات را به عنوان یک افزونه معرفی کرد. ما فرض می کنیم که آداپتور کم توان به زمان زیادی برای شارژ نوت بوک لازم دارد. ما فکر می کنیم که Lenovo ادعا می کند که ThinkPad X1 Carbon می تواند باتری خود را از صفر تا ۸۰ درصد ظرفیت را در کمتر از یک ساعت شارژ کند، احتمالا این کار با آداپتور ۶۵ وات انجام می شود. آداپتور ۶۵ وات در حدود اندازه و شکل یک آداپتور برق معمولی ThinkPad است.  مورد   ThinkPad X1 Carbon کمی جالب است که دارای یک اتصال USB Type-C است.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

Gone یک متصل کننده مستطیلی متناسب USB مانند است که Lenovo   برای خط ThinkPad استفاده می کند. وزن آداپتور ۱۰ اونس (۰٫۶ پوند) است. کابلی که از آداپتور به پریز دوشاخه می رود ۳۷ اینچ است؛ کابل از آداپتور به نوت بوک ۶۸ اینچ است؛ و آداپتور خود به اندازه ۴٫۳ × ۱٫۸ × ۱٫۱ (LWH) است. با انجام این کارهای ریاضی، که حداکثر محدوده کمی بیش از ۹ فوت را از خروجی به شما میدهد. این حدود استاندارد برای یک آداپتور برق نوت بوک است.

افکار نهایی ThinkPad X1 Carbon

ما می دانستیم که Lenovo ThinkPad X1 Carbon از لحظه ای که ما از آن استفاده کردیم، یک ماده برنده بود. هر جنبه ای از این نوت بوک یک نکته است، . آن ویژگی های مشخصی که ما از یک ThinkPad انتظار داریم، مانند صفحه کلید عالی، صفحه لمسی و اشاره گر را ارائه می دهد و آنها را در کنار شاسی قوی با ضخامت فقط ۰٫۶ اینچ ارائه می دهد. علاوه بر این، در فقط ۲٫۵ پوند، این یکی از سبک ترین نوت بوک هایی است که می توانید آن را خریداری کنید.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

فدا کردن عمر باتری برای نوت بوکهای نازک رایج است، اما ThinkPad X1 Carbon این روند را به عقب انداخت.  آن برخی از باطری ها با بهترین طول عمر را تولید کرد که از هر نوتبوکی دیده ایم، که در تست زمان اجرای ما به حدود ۸ ساعت رسید. عمر باتری می تواند به خوبی با یک حجم کار سبک تر طولانی تر شود. شکایات ما خیلی کم هستند. فن خنک کننده ThinkPad نیز میتواند در حین کار استفاده شود، اما به شرط آنکه نویر پس زمینه زیادی وجود داشته باشد می توانیم حتی آن را نادیده بگیریم. ما همچنین از این موضوع ناراحت هستیم که حافظه سیستم قابل ارتقا نیست، ویژگیی که ما در نوتبوک های کلاس کسب و کار دنبال می کنیم. در این نوع نوت بوکی شما RAM دارید که درون آن قرار دارد. شما مطمئنا هزینه این نوت بوک را خواهید پرداخت.  ThinkPad X1 Carbon با قیمت ۱،۳۲۹ دلار آغاز می شود و واحد بازنگری میان رده ما ۱۷۹۹ دلار است. ما   Dell Latitude 14 7000 (7480)  رقیب را برای ۱۵۶۹ دلار با همان لایه مشخصات مشخص کردیم، Dell همچنین شامل گارانتی سه ساله در مقابل گارانتی ۱ ساله Lenovo است. ThinkPad X1 Carbon دارای مزایای خود است، از جمله طراحی باریک تر و سبک تر، و عمر باتری طولانی تر. اما قیمت زیاد باعث نمیشود از این واقعیت دور شویم که ThinkPad X1 Carbon یکی از گزینه های عالی برای نوت بوک نازک و سبک است که در همه جا به خوبی کار می کند، چه در خانه و چه در دفتر.

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / 2017)

لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon (نسل پنجم / ۲۰۱۷)

جوانب مثبت:
- طراحی قوی و سبک وزن
- نمایشگر IPS عالی
- صفحه کلید اولویتدار و صفحه لمسی / اشاره گر
- عمر باتری تمام روز
- انتخاب پورت خوب

جوانب منفی:
- سر و صدای فن می تواند قابل توجه باشد
- گران قیمت، به ویژه در تنظیمات سفارشی
- RAM قابل ارتقا نیست

 

 

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1
4.6 (92%) 5 votes

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

رنگهای خاص لنوو

لنوو به صورت مستمر در حال ادامه دادن ارتقا سالیانه سری نوت بوک های مشهور تینک پد خود و محصولات جدید بسیار عالی x1 است که در این بین فقط یک سری اصلاحات کوچکی را قائل شده است. بارزترین اینها انتخاب رنگ جدیدی است که باعث شده لپ تاپ مشکی خیلی بهتر از قبلی ( کمتر از مد افتاده) به نظر بیاید. مدل کربن x1 به روز شده،x1 یوگا و تبلت x1 به خاطر داشتن تاندربولت ۳ و کابل C_port و مقداری افزایش پیچیدگی ان بسیار حائز اهمیت است.

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

ابعادو وزن  x1

برای شروع کربن x1 در حال حاضر کوچکتر از مدل قبلی است و صفحه نمایش ۱۴ اینچ IPS را به شکل ۱۳ اینچ دراورده است. ان همچنین ۰/.۲ پوند سبکتر از قبلی است و در کل دارای تصاویر واضح تر و همچنین متناسب تر است.

مشخصات فنی لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

کربن همچنین دارای یک دوربین جدید مادون قرمز برای شناسایی مادون قرمز است که امکان پشتیبانی از ورودی سیستم پنجره های مایکروسافت را میدهد. همانطور که قبلا ذکر شد کربن برای حقوق امنیتی معاملات اینترنتی یک غلط گیر انگشت نگار دارد. به علاوه لنوو حجم باتری را افزایش داده که تا ۱۵ ساعت قابلیت اجرا دارد . بیشتر از همه من تحت تاثیر وزن سبک و قاب محمکم ان قرار گرفتم ، اگر چه من مایل بودم که ان دارای صفحه نمایش IPS ای باشد که در حیطه رنگ غنی باشد.شما میتوانید به صفحه WQDH و همچنین به نسل هفتم پردازشگر core i 7 دسترسی داشته باشید.

صفحه کلید یوگا ۱

یوگا ۱ یک مدل جدید از بالا و پایین امدن صفحه کلید را نمایش میدهد که در مدل قبلی نیز بوده است. تمام کلید های مدل قدیمی چنان بر روی صفحه قرار گرفته است که وقتی صفحه نمایش تا میشود سیستم با سمت عقب برگردانده میشود تا انجایی که شما یک صفحه تخت دارید که روی میز به صورت ثابت قرار گرفته میشود وقتی شما در حال استفاده از قابلیت تبدیل پذیری که صفحه نمایش ان ثابت نگه داشته میشود

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

قابلیت جدید کیبرد

مدل یوگا جدید دقیقا همین قابلیت را دارد به غیر از اینکه هر کلیدی در مقابل کل صفحه کلید قابلیت به سمت پایین رفتن را دارد. این تنها شاخصه دلپذیر از نظر زیبایی شناختی نیست بلکه بر طبق شرکت ان دارای دوام بیشتری است. وقتی صفحه را اهسته به عقب میبردم از نگاه کردن به کلیدهایی که دارای قابلیت پایین رفتن را داشتند لذت میبردم.وقتی من لم تاپ را به حالت ایستاده نگه داشته بودم در حالی که صفحه کلید به سمت پایین بود،این باعث نشد که کلید فشار داده شود.

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

در پایان علاوه بر برنامه اجرایی ارتقا داده شده.شبیه انتخابی که دسترسی به پردازشگرهای نسل هفتم ایتل را اسان میسازد، یوگا x1 یک قلم قابل شارژ دوباره طراحی شده است.

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

لپتاپ لنوو Lenovo ThinkPad X1

از این پس بیشترین پیشرفتThink pad x1، انتخاب رنگ جدید، انگشت نگاری کوچکتر و اجراهای ارتقا داده شده است. با این همه اگر باتری جدید Carbon به خوبی کار کند Think pad جدید میتواند یک نوت بوک بهتری برای کاربرهای تجاری که در حال حاضر است باشد.