تعمیرات لپ تاپ لنوو

چند روش ساده برای تعمیر لپ تاپ

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

11 روش برای تعمیر لپ تاپ شما

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

تفاوتی نمی کند که شما یک انسان دائما در حال پرواز باشید , یا لپ تاپ خود را در خانه از اتاقی به اتاق دیگر ببرید , دستگاه قابل حمل شما نسبت به کامپیوتر رومیزی در معرض آسیب های خیلی بیشتری قرار می گیرد. با داشتن این نکته درذهن , سازندگان نوت بوک به گونه ای سیستم هایشان را می سازند تا در برابر هر چیزی از تکان های شدید و سخت تا پرت شدنهای گاه به گاه مقاومت کنند.

با وجود تشکیلات و سازو کارهای نسبتا قوی , لپتاپها اغلب بسرعت علائمی از فرسودگی در داخل و خارج را نشان می دهند. هر کدام از این مشکلات و معضلات ,می تواند برای شما صرف وقت و هزینه را , نه تنها در بهروری از دست رفته , بلکه در تماسهای پشتیبانی فنی و برچسب های حمل و نقل به همراه داشته باشد. خوشبختانه , دردهای مزمن و مشکلات نوت بوک شما می تواند غالبا با تعمیر لپ تاپ سریع درمان شود. برای اشاره دقیق به متداولترین مشکلات , ما از دانش مقامات ارشد پشتیبانی فنی در آلینور , دل , لنووا , و توشیبا استفاده کرده ایم. و برای حمایت و پشتیبانی از تعمیر لپ تاپ شما و راه اندازی آن بوسیله کارهای جزئی , راه حلهایی را ارائه کرده ایم.

۱ .گرم شدن بیش از حد

علایم : سقوط  کامپیوتر , از کار افتادن

راه حل : دریچه های هوا را تمیز کنید , روی دریچه هوا , مواد فیلتر شده بگذارید یا BIOS را به روز رسانی کنید.

گرم شدن بیش از حد می تواند باعث شود عملکرد کامپیوتر شما از بین برود یا باعث ایجاد وقفه هایی مثل سقوط یا از کارافتادن کامپیوتر شود. هرکامپیوتری مقدارزیادی گرما تولید می کند اما لپ تاپها بخاطر اندازه کوچکشان و نبود تهویه هوا , به صورت ویژه در معرض گرم شدن زیادی هستند. گرد و غبار اضافی می تواند دریچه های هوا را مسدود کند و مانع از ورود هوای خنک برای خنک شدن سیستم پردازش مرکزی شود. شما غالبا می توانید مشکلات گرم شدن بیش از حد را با تمیز کردن دریچه های هوا با تمیز کننده صفحه کلید یا یک دستمال حل کنید.

برای پیشگیری از ایجاد گردو غبار اضافی , یک تکه پارچه دارای فیلتر را روی دریچه هوا قرار دهید. اما روی دریچه خروج هوا دستمال نگذارید ,چرا که در آنجا ,هوای داغ بسرعت از سیستم خارج می شود. اگر این دستمال کار نمی کند , شما باید BIOS سیستم تان , که سخت افزار لپ تاپ را کنترل می کند  را به روز رسانی کنید . بیشتر سازندگان لپ تاپ فایل های نصبی پیشنهاد می کنند که به صورت خودکار فایل BIOS , که اغلب مدیریت گرما را مشخص می کند ,را به روز رسانی می کند . حتما اطمینان حاصل کنید که نت بوک شما بهنگام به روز رسانی شدن BIOS ,  به منبع تامین نیرو متصل است.

 راهنمای برای تعمیر لپ تاپ

۲ .هارد دیسک کند

علایم : زمانهای زیادی برای بارگذاری برنامه ها لازم است , و انتقال فایل بکندی صورت می گیرد.

راه حل : دیفرگ کردن دیسک

اطلاعات سازماندهی نشده روی هارد شما می تواند عملکرد را ضعیف کند چون کامپیوتر برای انتخاب کردن از میان قطعه های داده و بخشهای بد روی یک درایو به زمان بیشتری نیاز دارد . این مشکل به آسانی با ابزار توکار ویندوز که Disk Defragmenter نامیده می شوند قابل حل است. شما می توانید از طریق منوی برنامه ها در پوشه ابزار سیستم ها یا موارد قابل دسترسی به این برنامه دسترسی پیدا کنید.بسادگی روی کلید آنالیز کلیک کنید تا ببینید که آیا درایو دیسک شما نیازمند دیفرگ کردن هست یا نه . و سپس برای شروع کردن روی دیفرگ کردن کلیک کنید.

گزینه های دیگرشامل free Power Defragmenter و Diskeeper 2007 می شود که ویژگیهای بیشتری مثل اتوماسیون کامل , دیفرگ کردن زمان واقعی و فناوری InvisiTasking را نیز ارائه می کنند که به Diskeeper امکان می دهد تا بدون تخلیه منابع در پس زمینه اجرا شود .

۳ .باتری شارژ نگه نمی دارد .

علایم : نوت بوک شما وقتی به برق متصل نیست , تنها چند دقیقه کار می کند.

راه حل : تعویض باتری

باتریهای لیتیومی در طول مدت عمرشان توانایی نگهداری شارژ را از دست می دهند. بعد از چند سال , برخی باتریها تنها در کسری از زمان کار ارزیابی شده , شارژ خواهند داشت. تعویض باتری نسبتا ساده است و اغلب از از پشت یا پایین لپ تاپ برداشته می شود.

در هر حال , بسیاری از خرده فروشی ها برای یک باتری جدید , چند صد دلار هزینه می کنند. سایتهایی مثل باتری  دات کام در تخفیف باتری های لپ تاپ متخصص است و باعث می شود با پس انداز هزینه باتری جدید برای لپ تاپ خود بگیرید. برای مثال , باتری لیتیومی D620 دل , ۱۳۹ دلار در وب سایت دل و ۸۳٫۹۹ دلار در وب سایت باتری دات کام قیمت دارد . ( علاوه بر این , این شرکت یک ضمانت دو ساله و یک تضمین عودت پول ۴۵ روزه را در همه سفارشات باتری لپ تاپ ارائه می کند. )

۴ .نیاز به حافظه بیشتر

علایم : بهنگام استفاده از چندین نرم افزار , یا نصب عملکرد کند می شود و زمان راه اندازی زیاد است.

راه حل : رم (RAM) خود را به روز رسانی کنید و یک درایو USB فعال سازی شده توسط ReadyBoost را امتحان کنید.

اگر مدت زمان زیادی , زمان لازم است تا لپ تاپ شما راه اندازی شود , شما باید برنامه های آغاز به کار کامپیوتر خود را بررسی کنید. برای انجام این کار , نشانه گر را روی ایکون ها در نوار وظایف  در گوشه سمت راست صفحه قرار دهید . اگر شما بندرت از هر یک از این برنامه ها استفاده می کنید , راست کلیک کرده و آنها را غیر فعال کنید. برای اینکه کنترل داشته باشید که وقتی شما راه اندازی می کنید , کدام برنامه ها بارگذاری می شوند , System Suite 7 Professional که شامل ۶۰ ابزار قدرتمند , یک مدیر اغاز به کار و یک بهینه ساز می شود را دانلود کنید.

اگر نیاز داری که یک تراشه حافظه جدید بخرید , کینگ استون و کروشیال ابزاری را در وب سایت هایشان ارائه می کنند که تعیین می کند که کدام محصولات با نوت بوک شما سازگار است. همچنین می توانید به www.4allmemory.com مراجعه کنید. کاربران ویستا می توانند از ابزار تشخیص حافظه جدید در Windows Vista استفاده کنند , تنها در نوار جستجو کلمه " حافظه " را تایپ کنید , و در صورت لزوم ,  OS حافظه فیزیکی شما را برای مشکلات و تعویض موارد توصیه شده اسکن خواهد کرد.

ممکن است کاربران ویستا درایو USB فعال سازی شده توسط ReadyBoost را از مواردی مثل Corsair, Kingston, Lexar, or SanDisk اتخاذ کنند.

این دستگاه ها می توانند با استفاده از فضای آزاد در درایو USB به عنوان مخزن موقتی حافظه ,زمانهای آغاز به کار برخی برنامه ها را بهبود بخشند.

۵ .خرابی هارد دیسک برای تعمیر لپ تاپ

علایم : صداهای بلند کلیک کردن در هر زمان که کامپیوتر به داده هایی از هارد درایو دسترسی پیدا می کند.

راه حل : مکانهای پشتیبانی آنلاین , تعویض هارد دیسک

بدیهی است , بهترین دفاع علیه خرابی هارد دیسک , راه حل پشتیبانی خوب است. این روزها , بسیاری از گزینه ها وجود دارند , اما از میان راه حلهای نرم افزاری , ما بخاطر استفاده آسان , Norton Save & Restore 2.0 را دوست داریم. اگر شما بخواهید به صورت آنلاین از داده هایتان پشتیبانی کنید , وارد موزی .دات کام (Mozy.com ) شوید که به صورت خودکار از سیستم شما پشتیبانی می کند و تغییرات در پس زمینه را بدون تنش منابع سیستم تغییر می دهد.

حتی اگر شما وارد مسیر آنلاین شوید , خرابی هارد دیسک باعث افت نوت بوک شما می شود. خوشبختانه , تعدادی از ابزارها می توانند درایو شما را برای وجود مشکلات تست کنند. مثلا هیتاچی در بخش پشتیبانی وب سایتش برخی از این ابزارها را ارائه می کند. اگر تعویض هارد درایو لازم باشد , تا هر چه از داده ها را که می توانید پشتیبانی کنید ( بک آپ بگیرید ) و سپس هارد درایو را خاموش کنید. شما می توانید برای شیوه تعویض از راه حلهای گام به گام دربیشتر سایتهای پشتیبانی تولید کنندگان استفاده کنید. برای مثال لنووا راهی طولانی را می پیماید و ویدئوهایی را ارائه می کند که فرآیند تعویض را نشان می دهند , در آدرس www.lenovo.com , کلمه " فیلم تعویض " یا " replacement movie " را تایپ کنید تا این فیلم را بررسی کنید.

اگر شما بخواهید داده ها را در یک درایو قدیمی نگه دارید , و بدون هیچ رنجی یک درایو جدید را انتخاب کنید , ما ابزار Bundle   EZ Upgrade Universal & Hard Drive Upgrade را توصیه می کنیم.این ابزار در ۴۰ , ۸۰ , ۱۰۰ و ۱۲۰ گیگابایت موجود است و قیمت آن از ۱۰۹ تا ۱۴۹ دلار می باشد , این کیت شما را قادر می سازد تا در سه مرحله درایو خود را ارتقا دهید. این بسته شامل نرم افزار جمع بندی و پشتیبانی می باشد و به شما امکان می دهد تا برای اهداف پشتیبانی از درایو قدیمی تان استفاده کنید – و فرض کنید که این درایو هنوز کار می کند.

۶ .صفحه کلید خراب 

علایم : کلیدهای مفقود یا شل شده

راه حل : تعویض کلیدها

در هر لپ تاپی , صفحه کلیدها, خواه با تایپ کردن یا پاشیدن قهوه روی آنها ,درهجمه استفاده غلط قرار می گیرند. در نتیجه ,اغلب دکمه ها از جایشان درآمده یا تکه تکه می شوند. خوشبختانه , سازندگان لپ تاپ , راهنمایی های سریع و آنلاینی را برای تعویض صفحه کلید در صفحات حمایتیشان فراهم می کنند , در نوار جستجو کلمه " تعویض صفحه کلید " را تایپ کنید یا بخش اطلاعات سازنده را بررسی کنید.

برای مثال , مجموعه داده اسناد " Ask Iris " توشیبا , رهنمودهای تعویض سخت افزار را ارائه می کند. برای عوض کردن صفحه کلید قدیمی , نوعا شما باید فقط برخی اتصالات را از کلیدهای لپ تاپ بردارید و با یک کلید یا مکانیسم ضربه گیر, که صفحه کلید را در قالب خودش مطمئن و ایمن می سازد , قفل صفحه کلید را باز کنید , معمولا تعویض صفحه کلید ضمانت نامه دارد یا می توانید ان را به قیمت نسبتا ارزانی خریداری کنید. برای مثال شرکت دل , صفحه کلید را به قیمت ۱۵ تا ۲۵ دلار می فروشد. همچنین این شرکت محافظان پلاستیکی صفحه کلید را به قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلار در وب سایتش به فروش می رساند. و این سایت CompuCover محافظان صفحه کلید را برای انواعی از لپ تاپهای دیگر ارائه می کند.

۷ .نمی توانید به شبکه بیسیم متصل شوید.

علایم : اتصال اینترنت ندارید , اغلب به هنگام وب گردی زمانتان تمام می شود.

راه حل : مطمئن شوید که دستگاه بیسیم , ابزار نرم افزار هوشمند روشن است ,  مطمئن شوید که مسیریاب نام شبکه را پخش می کند .

یکی از دلایل اینکه لپ تاپتان را همه جا با خود می برید , خواه در فرودگاه , کافی شاپ یا هتل , این است که انتظار دارید به هر شبکه بیسیمی متصل شوید. اما این شبکه ها , بخاطر ماهیتشان , حیوانات فانتزی هستند. برخی از لپ تاپ ها یک کلید یا دکمه بیرونی , جدا از تنظیمات نرم افزاری دارند , که اتصال بیسیم را ممکن می سازد. همیشه اطمینان حاصل کنید که این ضامن بیسیم روشن باشد. همچنین مطمئن شوید که شبکه ای که شما به آن متصل می شوید نام شبکه یا SSID را پخش می کند.

اگر شما ترجیح می دهید که به سلامت از معضلات شبکه عبور کنید , یا ابزاری را می خواهید که بدون اجبار برای یادگیری هیچ زبانی , به شما در مشکلاتتان کمک کند , یک تسهیلات همه کاره مثل شبکه رویایی یا NETWORK MAGIC را دانلود کنید. این ابزار به شما کمک می کند که به آسانی سیستم خود را تنظیم کرده و شبکه را ایمن سازید , این ابزار با یک نقشه جامع شبکه , تکمیل می شود و همچنین اتصالات شکسته اینترنت بیسیم را تعمیر می کند. رهروان راه باید JiWire's Hotspot Helper را در نظر داشته باشند , چون نه تنها نشان می دهد که شما در چه مکانی می توانید از طریق وای فا متصل شوید بلکه وقتی شما به صورت بیسیم , وب گردی می کنید , امنیت شما را نیز تضمین می کند. علاوه بر این , این تسهیلات انتقال مطمئن ایمیل, درست مثل اینکه شما به دفتر خودتان بر می گردید را نیز ارائه می کند.

بیشتر: Best Windows 8.1 Browser: Chrome vs. Firefox vs. Internet Explorer

۸ .پیکسلهای به هم پیوسته و چگونگی تعمیر لپ تاپ

علایم : نقطه های سبز یا قرمز روی صفحه نوت بوک

راه حل : ماساژ پیکسل های مرده

پیکسلهای به هم پیوسته یا ناهماهنگ می توانند مایه رنجش و آزار در روی LCD هر لپ تاپ کاربردی باشند. معمولا پیکسلها بدون روشن شدن به صورت مناسب با دیگر پیکسلهای روی صفحه نمایش, به رنگ قرمز یا سبز باقی می مانند .متاسفانه , سازندگان لپ تاپ بخاطر یک یا دو پیکسل به هم پیوسته , LCD را تعویض نمی کنند و تعمیر لپ تاپ را به عهده نمیگیرند , در حقیقت , برخی از این سازندگان قبل از هر اقدامی وجود ۱۰ تا ۱۸ پیکسل مرده نیاز را لازم می دانند.

با این وجود , راه حلی تعمیر لپ تاپ وجود دارد . یک ماده نرم مثل یک پارچه لطیف را انتخاب کنید و به آرامی به صورت دورانی در اطراف پیکسلهای به هم پیوسته بمالید. انجام این فن معمولا پیکسل را می رباید تا به طور مناسب روشن شوند. وقتی شما محل درست را پیدا می کنید و فشار می دهید تا پیکسل روشن شود ,انگشت خود را حداکثر به مدت ۲ ثانیه در آنجا نگه دارید و دیگر هیچ پیکسل به هم پیوسته ای نخواهد بود.

۹ .خرابی سیستم

علایم : نوت بوک راه اندازی نخواهد شد

راه حل : هارد دیسک را در بیاورید , و آن را بیرون بگذارید. و Checkdisk را بررسی کنید.

بیشتر افراد وقتی کامپیوترهایشان راه اندازی نمی شود , به وحشت می افتند. بیشتر اوقات , مشکل به سادگی یک فایل ناموجود سیستم یا یک بخش بد در هارد دیسک است. برای تعیین اینکه کدام مورد وجود دارد و تعمیر لپ تاپ شما می توانید با استفاده از دستورالعملهای سازنده هارد دیسک را جدا کنید و درایو را در محل USB قراردهید , خانه های بیرونی برای سخت افزار داخلی وجود دارد. بیشتر این ابزار در خرده فروشهایی مثل Best Buy, Staples, or Newegg به قیمت کمتر از ۴۰ دلار یافت می شوند.

سپس , کابل محل USB را به ورودی باز USB در یک کامپیوتر در حال کار متصل کنید. اگر هنوز سیستم فایل سالم باشد , هارد دیسک باید مثل یک درایو خارجی نشان داده شود و به شما امکان می دهد تا داده ها را از درایو و به آن , منتقل کنید. سپس , سعی کنید با باز کردن یک DOS prompt و تایپ کردن X , چک دیسک را راه اندازی کنید :در اینجاX , حرف درایو خارجی است. سپس اینتر را فشار دهید. حالا "chkdsk /f." را تایپ کنید. ممکن است سیستم شما از شما بخواهد که دیسک را از حالت نصب خارج کنید , مشکلی نیست , پس Y را تایپ و اینتر را فشار دهید .

اکنون نوت بوک شما برخی اطلاعات درباره دیسک را نمایش خواهد داد  و سپس دیسک را اسکن می کند و با هر خطایی که مواجه می شود , آن را تعمیر می کند. یک گزارش خطا چاپ خواهد شد , بنابراین شما می توانید آن تغییراتی که در دیسک ایجاد شده را ببینید.اگر همه چیز خوب پیش رفت , می توانید ادامه داده و دوباره هارد دیسک را در نوت بوک خراب گذاشته و آن را روشن کنید.

۱۰ . آلودگی ویروسی یا هجوم جاسوس افزارها برای تعمیر لپ تاپ

علایم : پنجره های باز زیاد یا دانلودهای کند

راه حل : نصب برنامه های ضد جاسوس افزار , استفاده از اسکن های رایگان ویروس و تعمیر لپ تاپ

هیچ چیزی به اندازه بدافزار نمی تواند سیستم شما را فلج کند.همیشه اولین مسیر یا خط دفاعی پیشگیری است. بهتر است تعهد خدماتی مثل Norton 360  را دارا باشید. نوترون با این مجموعه امنیتی نامحدود که حفاظت از جاسوس افزار و آنتی ویروسها و پشتیبانی فایل و تنظیم عملکرد بدون واسط پیچیده کاربر را ارائه می کند , ما را تحت تاثیر قرار داده است. همچنین مجموعه نوترون یک گزینه فایروال را ارائه می کند که به صورت آرام و بیصدا , بیشتر تهدیدها را مسدود می کند , درحالیکه به کاربر درباره برنامه های دوستانه که نیازمند دسترسی به اینترنت است هشدار می دهد.

اگر شما بخواهید هیچ پولی خرج نکنید و تعمیر لپ تاپ را خودتان انجام دهید شما می توانید با ابزار رایگانی مثل Ad-aware and Spybot: Search and Destroy , دفاع خود را تقویت کنید. درحالیکه هر دوی این ابزارها , ابزارهای خوبی هستند , هر کدام نقاط ضعف و قوت خود را دارا می باشند , Spybot در ردیابی کدهای مخرب مثل پنجره های باز بهتر است , درحالیکه Ad-Aware , کوکی های حذف شغل را دارد . ما اسکن کردنهای دوره ای برنامه ریزی شده با هر دوی این ابزارها را برای ایمن بودن توصیه می کنیم.

اگر این ابزارها در دفع ویروس شکست بخورند , باید Trend Micro's free House Call را در housecall.trendmicro.com امتحان کنید که گاهی اوقات در شناسایی ویروسها نسبت به دیگر برنامه ها , ماهرتر است. همچنین اگر راه حلهای خودکار با شکست مواجه شود , این ابزار , یک مجموعه داده رایگان از ویروس ها و پیشنهادهای حدف دستی را ارائه می کند.

۱۱ . درایو ویدئویی قدیمی برای تعمیر لپ تاپ

علایم : ویدئو خراب یا تحریف شده

راه حل : دانلود کردن جدیدترین درایوها

مشکلات ویدئو یک شکواییه معمول در میان کاربران نوت بوک هستند. این مشکل اغلب از بازیها و نرم افزارهای جدیدتری نشات می گیرد که برای کار کردن و تعمیر لپ تاپ نیازمند جدیدترین درایوهای کاردت ویدئو می باشند.

با وجود اینکه بیشتر لپ تاپ ها مجهز به آخرین فایلهای درایور هستند , برخی سیستم ها همان حدودی که سیستم فروخته می شود , قدیمی می شوند .به همین دلیل است که باید درایوهای کارت ویدئو را به روز رسانی کنید – گاهی اوقات ممکن است درایوهای شبکه و صدا نیز نیازمند به روز رسانی باشند.

بیشتر سازندگان نوت بوک بسته های نصبی را ارائه می کنند که آخرین درایوها را پیشنهاد می کند و ابزار خودکاری را برای به روز رسانی بقیه نوت بوک و تعمیر نوت بوک شما ارائه می کند. برای مثال لنوو , فایلهای درایو خود را در lenovo.com/support ارائه می کند. شرکت آلینور , درایورهای جدید را برای همه دستگاه هایش تست می کند و در قسمت پشتیبانی وب سایتش آنها را ارائه می کند. هر چند که اگر شما , درایورها را در سایت سازنده نوت بوکتان پیدا نکنید , می توانید به سازنده کارت ویدئو رجوع کنید که معمولا ATI یا Nvidia است. اگر سیستم شما از شرکت با تراشه گرافیک منسجم می آید , بهترین گزینه برای شما وب سایت سازنده لپ تاپ است , با وجود اینکه می توانید صفحه دانلودها و پشتیبانی شرکت را نیز امتحان کنید.

منبع : www.laptopmag.com

 

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما
۳٫۲ (۶۳٫۲۶%) ۴۳ votes

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

بعضی اوقات این نام برندها است که بیشتر برای آن‌ها مشتری می‌آورد تا خود کیفیت محصول؛ اما این قضیه برای بعضی از برند کاملاً متفاوت است. لنوو، برندی است که شاید در ایران خیلی شناخته شده نباشد؛ اما باید بدانید که آوازه این برند در دنیا چنان پیچیده است که حتی استفاده از آن در ایالات متحده و دیگر کشورهای اروپایی در حال افزایش است. در حال حاضر بیشترین نوع محصولی از لنوو که  در ایران استفاده می‌شود، لپ تاپ این شرکت است.

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

این شرکت پرآوازه در ساخت قطعات لپ تاپ خود از مدارهای خاصی استفاده می‌شود که این بر روی تعمیر لپ تاپ لنوو تأثیرگذار بوده است. به عبارتی دیگر، هر کسی قادر به تعمیر تخصصی لپ تاپ و قطعات جانبی لنوو نیست و برای همین است که همیشه مدیران و متخصصین این شرکت توصیه می‌کنند تا برای عیب یابی و تعمیر تخصصی به خصوص سخت افزار لپ تاپ­های خود به شرکت‌ها و نمایندگی‌های مجاز مراجعه کنید.

چرا تعمیر لپ تاپ لنوو تا این حد حساس است؟

تا سال ۲۰۱۵ شاید لنوو خیلی در دنیا مطرح نبود؛ اما بعد از همکاری با شرکت آی بی ام و با بهره گیری از تیم مجرب توانست این شرکت بزرگ آمریکایی را که در حال ورشکسته شدن بود، نجات دهد و خط تولید دستگاه‌های آن را بر عهده بگیرد. در حال حاضر، لنوو در لپ تاپ و دیگر قطعات بعد از اچ پی رتبه دوم را در دنیا را دارد. همین حد می‌تواند برای یک نفر کافی باشد تا بفهمد که چرا تعمیر لپ تاپ لنوو و دیگر دستگاه‌ها و قطعات این شرکت بسیار اهمیت دارد.

لنوو معروفیت خود را مدیون تلاش بی سابقه کارمندان خود می‌داند. این شرکت ژاپنی است و ژاپنی‌ها به سخت کوشی در دنیا معروف هستند تا حدی که مرگ در حین کار را یک افتخار برای خود می‌دانند. مدیران این شرکت هیچگاه خود را با ارائه قطعات نامناسب و شیوه‌های نادرست برای تعمیرات در دنیا خراب نمی‌کنند و همیشه در حال برنامه ریزی برای ارائه روش‌های نوین هستند.

انواع تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو فقط به یک نصب ویندوز یا عیب یابی و تعویض مادربرد محدود نمی‌شود. انواع مشکلاتی که کاربران با لپ تاپ لنوو ممکن است با آن‌ها یا هر برند دیگری برخورد کنند، می‌توان شامل موارد زیر دانست:

 • عیب یابی ویندوز و نرم افزارها
 • تعمیر و تعویض ال سی دی
 • تعمیر مادربرد و تعویض قطعات روی آن مانند خازن
 • تعمیر و تعویض اسپیکر
 • تعمیر و تعویض دی وی دی رایتر
 • تعمیر و تعویض صفحه تاچ
 • تعمیر و تعویض سیستم وای فای دستگاه
 • تعمیر و تعویض کیبرد
 • تعمیر و تعویض پورت‌ها به خصوص پورت شارژ
 • تعمیر و تعویض شارژر
 • تعمیر و تعویض قاب
 • تعمیر و تعویض دکمه‌ها مانند دکمه پاور
 • تعمیر و تعویض دوربین
 • تعمیر و تعویض و ارتقا رم
 • تعمیر و تعویض قطعات جانبی لپ تاپ

این‌ها اغلب مشکلاتی که مشتریان ممکن است با انواع لپ تاپ‌ها برخورد داشته باشند و این خیلی به نوع برندها بستگی ندارد، بلکه چیزی که مهم است، نحوه استفاده کاربر با دستگاه است. متأسفانه بسیاری از کاربران به دلیل عدم استفاده صحیح، مشکلات جبران ناپذیری را به دستگاه وارد می‌کنند. به هر حال چیزی که بیشتر از همه باید مورد اهمیت قرار بگیرد، تعمیر لپ تاپ لنوو در یک نمایندگی معتبر است.

مراحل تعمیر لپ تاپ لنوو چگونه است؟

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

اغلب سؤال مشتریان این است که برای تعمیر لپ تاپ لنوو باید چه کاری را انجام داد. مراحل تعمیر شامل:

 1. اول از همه ایراد دستگاه خود را تا حد کلی متوجه شوید. البته قرار نیست که به صورت تخصصی وارد این حوزه شوید، فقط کافی است که مشکل برخوردی خود را بیان کنید؛ برای مثال شارژ نکردن، وجود لکه در صفحه و غیره.
 2. بدون اینکه خودتان اقدام به تعمیر کنید، لپ تاپ را با مشخصات کامل دستگاه به نمایندگی لنوو می‌برید و مشکل دستگاه را توضیح می‌دهید.
 3. لپ تاپ شما نزد نمایندگی با مشخصات کامل ثبت شده و به واحد تعمیرات ارسال می‌شود.
 4. در واحد تعمیرات ابتدا مشکل اصلی پیدا شده و قبل از تعمیر، با شما تماس می‌گیرند تا هزینه آن را اعلام کنند.
 5. بعد از تائید شما، متخصصین شروع به تعمیر دستگاه می‌کنند و این می‌تواند از یک روز تا چند ماه طول بکشد که این بستگی به مشکل و قطعات دارد. در بعضی مواقع که قطعه اورجینال وجود نداشته باشد، باید منتظر ورود آن به کشور ماند.
 6. پس از تعمیر با شما تماس گرفته می‌شود تا به واحد پشتیبانی مراجعه کرده و لپ تاپ خود را تحویل بگیرید. در هنگام تحویل، جلوی شما کاملاً دستگاه تست می‌شود تا کارکرد صحیح آن نشان داده شود.

چرا باید تعمیر لپ تاپ لنوو را نزد نمایندگی برد؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش بیاید که چرا باید حتماً تعمیر لپ تاپ لنوو خود را نزد یک نمایندگی معتبر انجام داد و چه فرقی بین یک نمایندگی و یک فروشگاه می کند. در نگاه اول شاید بردن لپ تاپ پیش نمایندگی خیلی زمان بر باشد، به خصوص اینکه اگر در شهرستان زندگی کنید و هیچ فروشگاهی یا نمایندگی نداشته باشید، باید یک یا چند روز خود را سپری کنید و به تهران بیایید؛ اما وقتی به مزایای آن نگاه می‌کنید، متوجه ارزش کار آن خواهید شد.

 • در نمایندگی‌ها متخصصینی وجود دارد که به زیروبم لپ تاپ لنوو آشنایی داشته و تجربه بالایی در این زمینه دارند.
 • در نمایندگی‌ها از قطعات اورجینال اصلی استفاده می‌شود و هیچ گونه قطعه فیک در دستگاه شما قرار نخواهد گرفت.
 • زمان تعمیر نسبت به دیگر مکان سریع و به وقت است.
 • تمامی مرحله کاری شما ثبت می‌شود و در صورت اعتراض می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.
 • به شما فاکتور رسمی از نوع تعمیرات و هزینه اختصاصی آن داده می‌شود.
 • در بعضی از تعمیرات، به شما تضمین تعمیر داده می‌شود و این به معنای خاطر جمع بودن شرکت از نوع کارش است.
 • قیمت‌های ارائه شده واقعی و به روز بوده و هیچ گونه مازاد برای دیگر خدمات گرفته نخواهد شد.
 • رفتار کارمندان کاملاً حرفه‌ای است.
تعمیر لپ تاپ لنوو
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

 

ما در دنیای بی رحم و سردی زندگی میکنیم که در آنجا، لپ تاپها بیشتر به خوبی مورد استفاده قرار نمیگیرند. بدون توجه به دقت و ظرافت استفاده، دیر یا زود، نت بوکهایمان از دستمان می افتند یا چیزی روش می ریزد و یا چیزهای بدتر اتفاق می افتدد.

ما فکر میکنیم آسیب نوت بوک میتواند فقط به وسیله تولید کننده یا فروشنده کامپیوتر تعمیر شود، اما مشکلاتی وجود دارند که رفع آنها با صرف هزینه اندک به استفاده از ابزار عادی، قطعات یدکی با اندکی تلاش ممکن است. بسیاری از این تعمیرات راحت تر از پروژه های هنری دبیرستان هستند.

با استفاده از نوت بوکهای قدیمی و درب و داغون، من نشان خواهم داد چگونه شما میتوانید هر چیزی از کیس شکسته و سیم شارژر فرسوده تا فن بد و صفحه خراش خورده را تعمیر کنید. هر پروژه بازسازی نیازمند تخمین زمان و هزینه و همچنین لوازم مورد نیاز برای تعمیر است. دستورالعمل ذیل را برای هر تعمیر دنبال کنید—اما این هشدار را به شما میدهم سیستم شما ممکن است متفاوت باشد یا نیازمند قطعات خاص باشد و روش کار اندکی متفاوت باشد.

نکته ی قابل توجه این است: که من ابتکار و بازسازی قطعات قدیمی را تحسین میکنم ، زمانیکه هیچ چیزی مانند قطعه مناسب برای انجام تعمیر وجود ندارد. در حقیقت، ممکن است کیبوردهای نت بوک و فن ها شبیه هم به نظر برسند، اما آنها تفاوتهای زیادی دارند در ضمن اینکه قطعه به درستی جایگذاری نشود و خوب کار نکند نیز وجود دارد. هر تعمیر ارتباط با جایی پیدا می کند که شما قطعه مناسب را از آن تهیه می‏کنید اما آنها فقط نمونه ای از قطعات موجود هستند. اگر همه اینها موفق نبودند سعی کنید به صورت اینترنتی(از سایت eBay) قطعات مورد نیاز را تهیه کنید.

مراحل ذیل را دنبال کنید خیلی زود، سیستم شما نو میشود و برای تغییر شکل بعدی آماده میشود.

مشکل: سیم شارژر فرسوده

هزینه: ۵ تا ۱۵ دلار

زمان: یک تا دو ساعت

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

لوازم مورد نیاز: درزگیر سیلیکونی، نوار چسب رنگی (چسبندگی آن کمتر از نوار پوششی معمولی است)، دستکش محافظ (اختیاری)

سیم برق فرسوده میتواند خطرناک باشد

چون نوت بوک در طول مسافرت چند بار در روز به برق میخورد و از برق کشیده میشود، سیم و رابط میتواند آسیب ببیند و کم کم سیم برق فرسوده میشود. اگر این امر اتفاق بیافتدد، مهم است سیم جدید بخریم یا آن را فورا تعمیر کنیم چون آن نه تنها به باتری سیستم از طریق شارژر متناوب (قطع و وصل شدن برق) آسیب میرساند بلکه خطر آتش سوزی هم وجود دارد.

خوشبختانه بیشتر آداپتورهای برق دارای سیم برق جداپذیر AC هستند که قیمتش بالا نیست و در فروشگاههایی مانند لنوو تهران (lenovotehran) پیدا میشود. به عبارت دیگر، اگر رابط که وارد کامپیوتر میشود مشکل داشته باشد هزینه تعویض آن ۵۰ تا ۷۵ دلار است چون شما باید آداپتور AC دقیق برای لپ تان از تولید کننده نوت بوک یا فروشنده آنلاین مانند "لنوو تهران" (www.lenovotehran.com) (نام مدل و ساخت را بعد از واژه AC adapter جستجو کنید). یا اینکه آن را خودتان تعمیر کنید.

تعمیر سریع و کثیف برای سیم فرسوده وجود دارد: نوار چسب برق یا برزنتی را دور قسمت آسیب دیده بپیچانید و امیدوار باشیم بهترین گزینه باشد. یک روش خوب برای تعمیر دایمی با درزگیر سیلیکونی موجود در فروشگاه سخت افزار و سوپرمارکتهای وجود دارد که آن را برای محافظت عایق بندی میکند. بهتر است از نوار مشکی رنگ برای تطبیق با رنگ سیم استفاده کنید اما آثار درزگیر ها را خوب پاک کنید.

برای محافظت سطحی که روی آن کار کردید، یک نوار پهن از نوار چسب رنگی باز کنید به طوری که قسمت چسبی را رو به پایین باشد  بعد منطقه فرسوده سیم را روی قسمت بالای آن بگذارید. درزگیر به پشت نوار رنگی نمیچسبد در حالیکه به دیگر موانع کاغذی یا پلاستیکی خیلی خوب می چسبد، نوار رنگی را باید از سمت راست میز جدا کنید هنگامیکه کار شما تمام شد. (توجه کنید: شما نباید هر نوع تعمیر کامپیوتری را بر روی وسایل خوب خود انجام هید.)

در مرحله بعد، دهان تیوب حاوی درزگیر را روی سطح مورد نیاز به تعمیر فشار دهید. درزگیر چسبناک را به محل مورد نظر بمالید و قسمت آسیب دیده را با پوشش آزاد بپوشانید. اگر پوست شما حساس است، بهتر است یک دستکش محافظ در این قسمت کار بپوشید.

از درزگیر سیلیکونی برای سیم فرسوده استفاده کنید

 

بگذارید درزگیر به مدت یک یا دو ساعت بماند و اینکه خشک و سفت شود. به آرامی سیم را از روی نوار جدا کنید (و نوار را از روی میز جدا کنید)، حال شما دقیقا یک سیم برق جدید دارید که قابل انعطاف است و چند سال دیگر میتواند در مسافرت استفاده کنید.

مشکل: کیس نوت بوک ترک خورده

هزینه: ۱۵ دلار

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

زمان: دو تا سه ساعت (۲۰ دقیقه برای انجام تعمیر، ۵ دقیقه برای جاگذاری و شکل دهی بتونه و یک یا دو ساعت برای به عمل آوری، ۱۰ دقیقه برای سنباده زنی، ۳۰ دقیقه برای رنگ کاری و بعد خشک شدن)

زمانیکه نوت بوک می افتدد معمولا روی گوشه ها فرود میایند این قسمت، ضعیف ترین قسمت کیس است. اگر شما نوت بوک محکمی نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که بعد از برخورد با یک شی سخت، گوشه ها ترک بردارند یا – مانند کیس توشیبا ستلایت حرفه ای ۶۱۰۰- کاملا شکسته بشوند.

یک برخورد بد با یک چیز زمخت باعث ایجاد این سوراخ شده است

در فرودگاه اتفاق افتاد زمانیکه من چند دقیقه خودکار در دستم داشتم و هنگام تایپ ایمیل، ناگهان با عطسه ای، سیستم از دستم جدا شد و روی زمین افتاد. قبل ز اینکه به خانه بروم، من روی قسمت آسیب دیده، یک نوار چسب زدم تا چیزی داخل آن نرود. الان وقت تعمیر واقعی آن بود.

راز آن در استفاده از  بتونه اپوکسی برای پرکردن قسمت شکسته است. بتونه اپوکسی را میتوان به صورت آنلاین یا در فروشگاههای سخت افزاری با قیمت ۴ تا ۶ دلار (برای هر تیوب) تهیه کرد بنابراین شما میتوانید حتی آن را در مسیر تعمیر کنید. برند بتونه که شما انتخاب میکنید چندان مهم نیست اما بتونه زودگیر انتخاب نکنید چون آن ممکن است قبل از انجام هر کاری، زود سفت و سخت شوند.

اول اینکه مطمئن شوید که قسمت آسیب دیده، تمیز است و هیچ گونه لکه یا قطعه شل وجود ندارد.

بعد زمان تهیه کردن بتونه است. آن به صورت استوانه با دو قطعه پیچیده در همدیگر است یک قسمت از هر کدام جدا کنید و با یکدیگر مخلوط کنید.

دو بخش بتونه را به طور کامل ترکیب کنید.

راز تعمیر کیس صاف، ترکیب دو قسمت با همدیگر در دست است. چون بتونه به دلیل واکنشهای شیمیایی بین دو قسمت، خیلی سخت میشود لازم است آنها با همدیگر به طور کامل ترکیب شوند. ممکن است شما بخواهید از دستکش در این قسمت استفاده کنید چون بعضی از افراد به مواد شیمیایی موجود در بتونه حساس هستند.

بتونه را به صورت لوله بلند در بیاورید و آن را چند مرتبه تا کنید. بعد از چند دقیقه، بتونه یک سطح سفید یا خاکستری یکنواختی پیدا میکند و آماده میشود.

شما احساس میکنید مانند کودکان در حال خمیر بازی هستید در حقیقت، بتونه باید ثبات خمیر بازی را داشته باشد در این زمان، بتونه برای کار در مناطق آسیب دیده، مناسب است. آن را به داخل سوراخ کیس فرو کنید و با استفاده از انگشتان تان یا تیغ ریش ترایش، آن را به شکل طرح خود کیس دربیاورید. زمانیکه این منطقه را پوشاندید، سمت پهن تیغ ریش تراشی یا پشت خط کش را روی سطح بیرونی فشار دهید و آن قسمت را صاف کنید. بعد بتونه های اضافی را میتواند با دستمال از روی کیس پاک کنید قبل از اینکه خشک شوند.

زمانیکه شما از شکل آن، خوش تان آمد یک یا دو ساعت آن را بگذارید بماند تا چسب خشک شود. زمانیکه سخت شد، متوجه میشوید وصله چسبی همانند کیس پلاستیکی، محکم است.

بتونه را در داخل منطقه آسیب دیده فشار دهید و سطح بیرونی را صاف کنید.

بسیاری از افراد ناشی کارشان در اینجا تمام میشود و از تعمیر مشخص به عنوان مدال افتخار جنگجوی جاده یا آغازگر گفتگو در مسافرتهای جاده ای استفاده میکنند. من ترجیح میدهم پرداخت بیشتری داشته باشم بنابراین من اپوکسی را با سنباده ۱۵۰ مش و بعد سنباده ۲۲۰ مش صاف میکنم. بعد من سنباده نهایی را با کاغذ سنباده ۲۰۰۰ مشی انجام میدهیم که برای برداشت خراش سطح، مرطوب است.

معمولا رنگ تطبیق ندارد. اگر تعمیر، برای قسمت بزرگی است، تلاش کنید از مارکر شارپی برای پوشاندن این قسمت استفاده کنید. برای این تعمیر، من از رنگ لعاب هواپیما استفاده میکنیم که تقریبا هر بطری کوچک آن، ۵ دلار است. یک مجموعه رنگ با برس، ۱۰ دلار است. هنگامیکه آن خشک میشود تعمیر انجام میشود و فقط با نگاه از نزدیک قابل تشخیص است.

 

مراحل پایانی (اختیاری) شامل سنباده زنی قسمت وصله ای خشک شده با کاغذ سنباده ریزتر و رنگ آمیزی آن جهت تطبیق با کیس است.

مشکل: بد کار کردن فن لپ تاپ

هزینه: ۱۵ دلار تا ۲۵ دلار

زمان: یک ساعت

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده

مواد لازم: آچار پیش گوشتی، هوای فشرده، فن جایگزین

فن خنک ساز شکسته یا پرسرو صدا نه تنها آزار دهنده است بلکه هوای خنک کافی به داخل کیس نمیاورد، در نتیجه باعث میشود نوت بوک خیلی گرم شود و قطعات الکترونیکی داخل آسیب ببیند. خوشبختانه، تعمیر آن سخت نیست. در حقیقت، اگر شما خوش شانس باشد، ممکن است به تعویض پنکه نیازی نباشد.

توشیبا ستلایت حرفه ای ۶۱۰۰ من، یک فن خنک کننده داشت، گرچه بسیاری از سیستمها به خصوص سیستمهای سرگرمی و بازی بزرگ، دارای دو فن یا بیشتر برای سر کردن پردازنده، سخت افزارهای گرافیکی و هارد درایو هستند. اغلب گردو غبار، آت و آشغال در پنکه گیر میکند که باعث میشود فن صدا کند و بازده آنها پایین بیاید. اگر سیستم شما، صدای غژ و غژ یا وز وز داشته باشد یا خیلی زود، گرم شود، شما به این تعمیر نیاز دارید.

 

هوای فشرده را داخل شبکه شیاری بدمید.

قبل از انجام هر کار، مکانهایی را پیدا کنید که هوای تازه از طریق آن به داخل سیستم وارد میشوند و هوای گرم از آن خارج میشوند- معمولا یک یا چند شبکه شیاری در جوانب یا پایین سیستم وجود دارد. دو یا سه منفذ میتواند وجود داشته باشد بنابراین از این کار خیلی راحت دست نکشید. نی پلاستیکی را از دستگاه هوای فشرده به داخل هر منفذ فرو کنید و همه گرد و غبارها را با گرفتن نی هوا فشرده، پاک کنید؛ شما ممکن است ماسک بزنید و جاروبرقی بکشید چون گرد و غبار زیادی در آن قسمت تلمبار شده است.

اگر این مشکل رفع نشود، زمان آن است که کیس را بردارید و باز کنید. عموما ۱۲ پیچ در پایین کیس وجود دارند که لازم است برای باز کردن کیس، آنها را باز کنید اما جای این پیچ ها بسته به نوع نوت بوک خیلی با هم متفاوت است- به عنوان مثال، شما در بعضی از مدلها باید کیبورد را برای ورود به داخل کیس باید بردارید. اگر در ابتدا این چیزها مشخص نباشند، با استفاده از دفترچه راهنما یا با جستجوی آنلاین در خصوص باز کردن کیس، اطلاعاتی کسب کنید.

بعد ازاینکه با دقت کیس را باز کردید، فن را پیدا کنید و گرد و غبار و آت و آشغال های آن را با گرفتن هوا کنار بزنید.

کیس را باز کنید و گرد و غبار و آت و آشغالها را که در فن فرو رفته است را کنار بزنید.

زمانیکه شما آنجا هستید، با دقت چیزهایی که به تیغه های پنکه چسبیده اند را پیدا کنید و پاک کنید. تیغه پنکه را با انگشتان تان بچرخانید و اگر آن سرو صدا کرد و به خوبی نچرخید- همانطور که فن توشیبای من اینگونه شده بود- لازم است فن تعویض گردد.

قبل از انجام کارهای بیشتر، شماره مدل فن را بنویسید و در اینترنت فن جایگزین را پیدا کنید. از موتور جستجوی خوب استفاده کنید و شماره مدل و نام فن خنک کننده را بنویسید. احتمال دارد حتی برای کامپیوترهای ۵ یا ۶ ساله، فن هایی در فروشگاههای قطعات یدکی مانند نوت بوک www.lenovotehran.com و شرکت اکسل کامپیوتر (Excel Computer, Inc) وجود داشته باشند. هزینه فن جایگزین میتواند از ۵ تا ۲۰ دلار متفاوت باشد.

با دقت فن قدیمی را بردارید

زمانیکه یک فن جدید در دست دارید، و مطمئن هستید که همان فن به درد سیستم شما میخورد، شما میتوانید فن قدیمی را در بیاورید. در ابتدا، رابط برق فن را بکشید. اغلب سیستمهای متفاوت هستند اما شاید لازم باشد قابی که فن را در محل نگهداری میکند را باز کنید و بعد بعضی از پیچ هایی که فن را به قالب بسته اند را باز کنید.

حال شما میتوانید فن را به آرامی بردارید. کمی دقت برای شل کردن پنکه لازم است چون آنها در آنجا کاملا سفت هستند. اکثر فنهای نت بوک به لوله حرارتی، لوله نقره ای- مسی- باریک، متصل هستند که گرما را از پردازنده یا تراشه گرافیکی جذب میکنند. لوله حرارتی معمولا به داخل قسمت فن چسبیده است یا پیچیده شده است. تلاش کنید لوله حرارتی را خم کنید زمانیکه شما فن را برمیدارید چون آن بازده را در خنک سازی پردازنده کاهش میدهد.

زمانیکه فن را برای جایگذاری آماده کردید آن را به داخل بلغزانید و با دقت هر چیزی را دوباره سرجای اول قرار دهید. قبل از اینکه پایین کیس را دوباره ببندید، رابط برق را بزنید و دستگاه را روشن کنید. اگر فورا فن شروع به کار نکرد نگران نباشید چون ممکن است بعد از اینکه سیستم گرم شد فن روشن شود. زمانیکه متوجه شدید  آن دارد کار میکند، دستگاه را به طور کامل ببندید و از آن استفاده کنید.

تعمیر لپ تاپ با چند راهکار ساده
۵ (۱۰۰%) ۶ votes

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مقدمه :

پیشرفت تکنولوژی باعت به وجود آمدن نیاز های جدیدی در جوامع مدرن شده است. در گذشته کامپیوتر های صنعتی و امروزه لپ تاپ های صنعتی و خانگی بخش زیادی از نیاز های کاری و اداری مارا برطرف می کنند. و همچنین با خراب شدنشان مسائل و مشکلات عدیده ای برایمان به وجود می آورند. پشتیبانان سایت lenovotehran.com تلاش کرده اند تا با آموزش های مهارتی رایگان کمک شایانی به همه ی کاربران در جهت تعمیر لپ تاپ های صنعتی و خانگی بکنند.

چکیده :

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5 کار سختی است. کاربران می توانند این کار را در منزل خود و در مدت زمانی حدود چهل و پنج دقیقه انجام دهند. در سایت lenovotehran.com آموزش تعویض جک منبع تغذیه به صورت گام به گام  و تصویری بررسی می شود. و همانطور که مشاهده می کنید وجود تصاویر گذاشته شده می تواند کمک خوب و قابل ملاحظه ای برای کاربران باشد.

درجه سختی کار : سخت

تعداد مراحل : ۳۱

زمان مورد نیاز :  ۴۵ دقیقه

مرحله اول :

 • لپ تاپ را روی سطح تخت مطابق شکل زیر قرار دهید.

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله دوم :

 • دو زبانه در سمت پایین قسمت پشتی مطابق شکل قابل مشاهده است.
 • زبانه ای که در سمت راست قرار دارد به سمت راست حرکت دهید.
 • زمانی که سطح قرمز زیر زبانه را ببینید، این کار را به درستی انجام داده اید.

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله سوم :

 • زبانه ی چپ را به سمت چپ حرکت دهید.
 • این کار باتری را آزاد می کند.
 •  زمانی که صدایی شبیه "کلیک" شنیدید باتری را از لپ تاپ جدا کنید.

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله چهارم :

 •  باتری را با کشیدن به طرف خود خارج کنید. 

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله پنجم :

 • سه پیچی که در تصویر زیر مشخص شده است را به کمک پیچ گوشتی باز کنید.

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله ششم :

 • قاب پشتی دستگاه را در جهت نشان داده شده در تصویر بیرون بکشید و خارج کنید.

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله هفتم :

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله هشتم :

 • محل قرار گیری سی دی درایو در تصویر زیر مشخص شده است.
 • پیچ ۵٫۵mm که در سمت مرکزی سی دی درایو قرار دارد و در تصویر زیر مشخص است را باز کنید.

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله نهم :

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله دهم :

 • سه پیچی که در شکل مشخص شده است را به کمک پیچ گوشتی باز کنید.
 • یکی از پیچ ها در زیر برچسب Lenovo قراردارد.
 • برای باز کردن این پیچ برچسب را از روی صفحه جدا کنید.

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله یازدهم :

 • با استفاده از ابزار پلاستیکی به آرامی صفحه کلید را بلند کنید.

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله دوازدهم :

 • دور تا دور کیبورد را مانند مرحله ی قبلی بلند کنید.

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله سیزدهم :

 • هنگامی که همه ی قسمت های کیبورد را بلند کردید، صفحه کلید را به آرامی بلند کنید.

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله چهاردهم :

 • قسمت زیرین صفحه کلید را کمی بلند کنید، تا به تراشه ی کیبورد دسترسی داشته باشید.

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله پانزدهم :

 • با استفاده از ابزاری مانند شکل زیر، تراشه ی کیبورد را جدا کنید.

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله شانزدهم :

 • در این مرحله تراشه ی صفحه کلید کاملا جدا شده است.
 • هنگامی که تراشه ی صفحه کلید را جدا کردید، میتوانید به راحتی کیبورد را خارج کنید.

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله هفدهم :

 •  سیم های wifi را بطرف بالا کشیده و اتصالشان را قطع کنید.

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله  هجدهم :

 •  کابل مانیتور و پاور در کنار طرف قرار دارد.

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله نوزدهم :

 • کابل برق را با استفاده از انبر برداشته و به آرامی بیرون بکشید.

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیستم :

 • کابل مانیتور را به آرامی جدا کنید.

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست ویکم :

 • در این مرحله اتصال مانیتور و کابل برق کاملا قطع شده است.

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و دوم :

 • با قطع اتصال سیم های فن، فن را از مادربرد جدا کنید

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و سوم :

 • ۳ پیچی که به فن متصل است را با کمک پیچ گوشتی باز کنید.
 • بعد از باز کردن پیچ ها، میتوانید فن را کاملا جدا کنید.

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و چهارم :

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای تصویری تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و پنجم :

 • تراشه ی کابل برق را به کمک ابزار بیرون بکشید.

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و ششم :

 • محل قرار گیری پیچ هایی که باید باز کنیم در تصویر زیر مشخص شده است.

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و هفتم :

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و هشتم :

 • بعد از باز کردن کلیه ی پیچ ها، با کمک ابزاری پلاستیکی  قاب رویی دستگاه را جدا کنید.
 • برای این کار از مرکز شروع کنید و در جهت مخالف حرکت کنید.
 • تا وقتی نیمی از قاب را جدا نکردید سراغ نیمه ی دیگر نروید.

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای گام به گام تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله بیست و  نهم :

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله سی ام :

 •  جک منبع تغذیه را بلند کنید تا اتصال نگهدارنده ی جک را از لپ تاپ قطع کنید.

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

مرحله سی و یکم :

 • جک منبع تغذیه را از لپ تاپ خارج کنید.

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

راهنمای مرحله به مرحله تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5

آموزش تعویض جک منبع تغذیه Lenovo G50-80 80E5
5 (100%) 5 votes