روشن نشدن تبلت لنوو

علت روشن نشدن تبلت لنوو چیست؟

علت روشن نشدن تبلت لنوو چیست؟

روشن نشدن تبلت لنوو یکی از مشکلات رایجی است که اغلب مشتریان با آن برمی‌خورند. متأسفانه اغلب کاربران وقتی که به یک مشکل با دستگاه یک برند خاص مواجه می‌شوند، سریعاً کل برند را زیر سؤال می‌برند و به خود می‌گویند که این آخرین استفاده آن‌ها از این برند است.

حال اگر این مشکل را با لنوو داشته باشند، به دلیل ناشناخته بودن آن در ایران، سریع کل مدیران آن را مقصر می‌دانند. در صورتی که بیشتر این مشکلات به خاطر استفاده غیر صحیح کاربران با تبلت و مشکلات نرم افزاری دستگاه به خاطر مسائل مختلف مانند ویروس است.

روشن نشدن تبلت لنوو

روشن نشدن تبلت لنوو

مشکل روشن نشدن تبلت لنوو می‌تواند به علت سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. اگر مشکل خیلی حاد نباشد، به خصوص در مورد نرم افزاری، می‌توانید آن را خودتان رفع کنید؛ ولی اگر مشکل خیلی حاد! بود و خودتان قادر به رفع آن نبودید، باید سریعاً آن را به یک نمایندگی معتبر لنوو در شهر خود بسپارید تا متخصصین این شرکت به رفع عیب آن بپردازند.

در ادامه ما قصد داریم تا چند دلیل روشن نشدن تبلت لنوو و چگونگی رفع ایرادات آن‌ها را بیان کنیم. در هر صورت اگر هیچ کدام از راه‌حل‌های زیر راهگشا نبود، آن را به متخصص تعمیرات بسپارید و حتماً اقداماتی را که تا حالا انجام داده‌اید را برای او توضیح دهید.

راه‌حل‌های روشن نشدن تبلت لنوو

۱-دکمه پاور گوشی خود را نگه دارید

در تبلت­های قدیمی این امکان وجود داشت که شما بتوانید باتری آن را خارج کرده و دوباره جای گذاری کنید. بعد از این کار بیشتر تبلت روشن می‌شدند و مشکل حل می‌شد؛ اما خارج کردن باتری تبلت­های امروزی آسان نیست و در واقع برای جداسازی آن باید بدنه را باز کرد که این کار هر کسی به خصوص آن‌هایی که آشنایی با تبلت را ندارند، نیست.

روشن نشدن تبلت لنوو

روشن نشدن تبلت لنوو

بهترین راه برای انجام این کار، نگه داشتن دکمه پاور برای حداکثر ۳۰ ثانیه است. در این موقع ممکن است که نرم افزار تبلت شما به اصطلاح فریز شده باشد و با این کار باعث خارج شدن نرم افزار از این حالت می‌شود. به عبارتی دیگر با این کار نیرویی دیگر از سمت باتری به دستگاه وارد نمی‌شود.

۲-دستگاه را شارژ کنید

بعضی اوقات ممکن است که دستگاه شارژ خالی کرده باشد و به هیچ وجه روشن نشود. در مواقعی که شارژ کمی مانده باشد، تبلت در همان ابتدا روشن می‌شود؛ اما سریع یک هشدار کاهش عمر باتری می‌دهد و باز خاموش می‌شود.

در هنگامی که باتری هیچگونه شارژی نداشته باشد، باید آن را در ابتدا حدود چند دقیقه به برق بزنید تا کمی شارژ شود. اگر مشکل از باتری باشد، تبلت روشن خواهد شد؛ اما اگر باتری ایرادی نداشته باشد، حتی با چند ساعت به برق زدن هم هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

۳-بازگرداندن به حالت اولیه

بعضی اوقات ممکن است که به دلیل فریز شدن نرم افزار، تبلت بوت شود؛ اما بالا نیاید. در این حالت بهترین راه برگرداندن دستگاه به حالت اولیه یا همان تنظیمات کارخانه است.

البته این نکته را باید از قبل بدانید که بازگرداندن به حالت کارخانه یا همان ریست فکتوری باعث می‌شود که تمامی اطلاعات و برنامه‌های نصب شده پاک شود. برای همین لازم است که یک فایل پشتیبانی از اطلاعات ضروری خود داشته باشید.

برای بازگرداندن به حالت اولیه، روش‌های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع تبلت لنوو و اندروید آن ممکن است، متفاوت باشد. برای همین بهترین راه این است که در گوگل روش ریست فکتوری تبلت خود را بر اساس مدل آن جست‌وجو کنید و آن را طبق برنامه داده شده انجام دهید.

برای ریست فکتوری کردن، باید از ترکیب‌ کلیدهای مختلفی استفاده کنید که در مدل‌های مختلف متفاوت است. برای اینکار در ابتدا باید تبلت خود را خاموش کنید و سپس با زدن چند دکمه به صورت همزمان و دکمه پاور آن را روشن کرده و آن را طبق دستورالعمل به حالت کارخانه برگردانید.

۴-فریم ور را بازگردانی کنید

روش دیگر بازگرداندن فریم ور دستگاه است. اگر هیچکدام از روش‌های بالا جواب نداد، باید فریم ور آن را بازگردانی کنید. البته بازگرداندن فریم ور نسبت به بقیه کمی تخصصی‌تر است و اگر به این کار وارد نیستید، بهتر است که دستورالعمل آن را از اینترنت پیدا کرده یا از یک متخصص کمک بگیرید. البته اگر شانس بیاورید که دستور اجرای فریم ور را در اینترنت پیدا کنید.

۵-مشکل سخت افزاری دستگاه

یکی دیگر از مشکلات روشن نشدن تبلت لنوو ممکن است سخت افزاری به و به خاطر ایراداتی در مادربرد آن باشد. دلایل مختلفی ممکن است باعث بروز این اتفاقات باشد؛ برای مثال استفاده بیش از حد و تمام طول شدن طول عمر بعضی از قطعات یا داغ شدن دستگاه به خاطر استفاده غیر صحیح از آن. هر چه که هست، رفع این مشکل کار شما نیست و بهتر است آن را به یک نمایندگی لنوو در تهران یا شهر خود بسپارید.

۶-خراب بودن کابل‌ها

بعضی اوقات ممکن است که دستگاه شما سالم باشد؛ اما باتری شارژ نداشته و شما با زدن آن به برق باز هم مشاهده خواهید کرد که اتفاق خاصی نمی‌افتد. در این موقع شاید فکر کنید که ایراد از سخت افزار دستگاه است؛ ولی در واقع اینطوری نیست.

بعضی اوقات مشکل روشن نشدن تبلت ممکن است که به خاطر کابل باشد؛ یعنی کابل شارژ خراب شده باشد و نتواند باعث انتقال برق به دستگاه شود. برای همین بهتر در هنگام شارژ دستگاه آن را با یک کابل دیگر هم تست کنید.

در نهایت چه کاری انجام دهیم؟

روشن نشدن تبلت لنوو

روشن نشدن تبلت لنوو

در آخر بهترین کاری که برای حل مشکل روشن نشدن تبلت لنوو می‌توان انجام داد، ارسال دستگاه به یک نمایندگی معتبر در شهر است. همانطور که در بالا هم بیان کردیم، حتماً تمامی اقداماتی را که تا الآن انجام داده‌اید را به تعمیرکار کامل توضیح دهید.

البته در بخش تعمیرات نمایندگی‌ها تمامی اقدامات را از اول انجام می‌دهند، برای اینکه ممکن است شما بعضی از مراحل را به درستی انجام نداده باشید و فکر کنید که مشکل از خود دستگاه بوده است.

 

105 thoughts on “علت روشن نشدن تبلت لنوو چیست؟

 • By Herba - Reply

  سلام
  یکدفعه دیدم که تبلتم نوشت شارژ تبلیت کافی نیست و باید خاموش شه زمانی که زدم تو شارژ و شارژ شد بازهم روشن نمی شد باید چه کار کنم؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام ارسال بفرمایید چک بشه

 • By مجید محمودوند - Reply

  سلام تبلت امانت دستم بود سیم شارژر خراب بود دریت کردم سیمهارو.اشتباه وصل وخاموش شد ودیگه ذوشن نشد راهنمایی لطفا آبروم میره توروخدات امانت دستم بود سیم شارژر خراب بود دریت کردم سیمهارو.اشتباه وصل وخاموش شد ودیگه ذوشن نشد راهنمایی لطفا آبروم میره توروخدا

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام ارسال بفرمایید چک بشه

 • By مهران - Reply

  سلام تبلت من tab37هست یه مدتیه بعضی موقع ها زیاد هنگ میکنه بعد خودبه خود خاموش میشه یک بارم نیست چند باره اینجوری میشه بعدش وقتی می خوام برنامه نصب کنم حدود پنج دقیقه زمان می بره یه برنامه رو نصب کنه کن قبلا اینجوری نبود حافظه تبلتمم خالی خالیه ولی مشکل داره خواستم بدونم ارسال کنم مشکلشو میتونین حل گنین ؟بعد نحوه ارسالش چجوریع ؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام ارسال بفرمایید چک بشه

 • By عرفان - Reply

  سلام من تبلت تاب ۷دارمن اشتباهی ولتاژ بیشتری وامپر بیشتری بهش دادم الا خاموش شده و روشن نمیشه ایا درست میشه

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر ارسال بفرمایید

 • By متین سعادت خواه - Reply

  وقتی تبلت را قفل کردم دیگر نیامد حتی وقتی ریستش کردم باز نیامد

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر ارسال بفرمایید

 • By Mohammad reza - Reply

  برای من نوشته هایی مثل ستینگ متوقف شد
  اومد بعد نوشت لنوو متوقف شد توی شارژم
  زدم ولی روشن نشد

  • By سهیل مهدی زاده -

   ارسال بفرمایید چک بشه

 • By Delsra - Reply

  یه مدت بود ک باتری زود خالی میکرد دادیم درستش کردن ولی امشب باز یهو صفحه روشن مونده و مارکش رو صفحس باید چیکارش کنم؟
  الان ۳صبه و این اتفاق افتاده صفحش اگ‌زیاد روشن بمونه میسوزه؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   ارسال بفرمایید چک بشه

 • By فاطمه متقی - Reply

  سلام تبلت من اولا دکمه ی پاورش کم کار میکرد باید چند بار میزدم تا روشن یا خاموش بشه ولی دیگه الان کلا از کار افتاده تو رو خدا بگید چیکار کنم
  من برای اینکه با تبلت کار کنم مجبورم برم بزنمش تو شارژ تا روشن بشه و بتونم استفاده کنم
  تو رو خدا راهنمایی ام کنید
  مدلش هم tab7 هست
  خواهش میکنم کمکم کنید

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام خدمت شما باید ارسال بفرمایید چک بشه

 • By امید کاظمی - Reply

  با سلام و احترام
  تبلت من مدل هستش و یهو هنگ کرد و خاموش شد ( فکر میکنم حافظش پر شده ) حالا وقتی روشن میکنم روشن میشود صفحات روشن شدن میان که اسم برند شرکت هست ولی کامل روشن نمیشه صفحه اصلی نمیاد ، راه حلی مد نظرتون هست ؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر ارسال بفرمایید

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>