چند روش ساده برای تعمیر لپ تاپ

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

11 روش برای تعمیر لپ تاپ شما

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

تفاوتی نمی کند که شما یک انسان دائما در حال پرواز باشید , یا لپ تاپ خود را در خانه از اتاقی به اتاق دیگر ببرید , دستگاه قابل حمل شما نسبت به کامپیوتر رومیزی در معرض آسیب های خیلی بیشتری قرار می گیرد. با داشتن این نکته درذهن , سازندگان نوت بوک به گونه ای سیستم هایشان را می سازند تا در برابر هر چیزی از تکان های شدید و سخت تا پرت شدنهای گاه به گاه مقاومت کنند.

با وجود تشکیلات و سازو کارهای نسبتا قوی , لپتاپها اغلب بسرعت علائمی از فرسودگی در داخل و خارج را نشان می دهند. هر کدام از این مشکلات و معضلات ,می تواند برای شما صرف وقت و هزینه را , نه تنها در بهروری از دست رفته , بلکه در تماسهای پشتیبانی فنی و برچسب های حمل و نقل به همراه داشته باشد. خوشبختانه , دردهای مزمن و مشکلات نوت بوک شما می تواند غالبا با تعمیر لپ تاپ سریع درمان شود. برای اشاره دقیق به متداولترین مشکلات , ما از دانش مقامات ارشد پشتیبانی فنی در آلینور , دل , لنووا , و توشیبا استفاده کرده ایم. و برای حمایت و پشتیبانی از تعمیر لپ تاپ شما و راه اندازی آن بوسیله کارهای جزئی , راه حلهایی را ارائه کرده ایم.

۱ .گرم شدن بیش از حد

علایم : سقوط  کامپیوتر , از کار افتادن

راه حل : دریچه های هوا را تمیز کنید , روی دریچه هوا , مواد فیلتر شده بگذارید یا BIOS را به روز رسانی کنید.

گرم شدن بیش از حد می تواند باعث شود عملکرد کامپیوتر شما از بین برود یا باعث ایجاد وقفه هایی مثل سقوط یا از کارافتادن کامپیوتر شود. هرکامپیوتری مقدارزیادی گرما تولید می کند اما لپ تاپها بخاطر اندازه کوچکشان و نبود تهویه هوا , به صورت ویژه در معرض گرم شدن زیادی هستند. گرد و غبار اضافی می تواند دریچه های هوا را مسدود کند و مانع از ورود هوای خنک برای خنک شدن سیستم پردازش مرکزی شود. شما غالبا می توانید مشکلات گرم شدن بیش از حد را با تمیز کردن دریچه های هوا با تمیز کننده صفحه کلید یا یک دستمال حل کنید.

برای پیشگیری از ایجاد گردو غبار اضافی , یک تکه پارچه دارای فیلتر را روی دریچه هوا قرار دهید. اما روی دریچه خروج هوا دستمال نگذارید ,چرا که در آنجا ,هوای داغ بسرعت از سیستم خارج می شود. اگر این دستمال کار نمی کند , شما باید BIOS سیستم تان , که سخت افزار لپ تاپ را کنترل می کند  را به روز رسانی کنید . بیشتر سازندگان لپ تاپ فایل های نصبی پیشنهاد می کنند که به صورت خودکار فایل BIOS , که اغلب مدیریت گرما را مشخص می کند ,را به روز رسانی می کند . حتما اطمینان حاصل کنید که نت بوک شما بهنگام به روز رسانی شدن BIOS ,  به منبع تامین نیرو متصل است.

 راهنمای برای تعمیر لپ تاپ

۲ .هارد دیسک کند

علایم : زمانهای زیادی برای بارگذاری برنامه ها لازم است , و انتقال فایل بکندی صورت می گیرد.

راه حل : دیفرگ کردن دیسک

اطلاعات سازماندهی نشده روی هارد شما می تواند عملکرد را ضعیف کند چون کامپیوتر برای انتخاب کردن از میان قطعه های داده و بخشهای بد روی یک درایو به زمان بیشتری نیاز دارد . این مشکل به آسانی با ابزار توکار ویندوز که Disk Defragmenter نامیده می شوند قابل حل است. شما می توانید از طریق منوی برنامه ها در پوشه ابزار سیستم ها یا موارد قابل دسترسی به این برنامه دسترسی پیدا کنید.بسادگی روی کلید آنالیز کلیک کنید تا ببینید که آیا درایو دیسک شما نیازمند دیفرگ کردن هست یا نه . و سپس برای شروع کردن روی دیفرگ کردن کلیک کنید.

گزینه های دیگرشامل free Power Defragmenter و Diskeeper 2007 می شود که ویژگیهای بیشتری مثل اتوماسیون کامل , دیفرگ کردن زمان واقعی و فناوری InvisiTasking را نیز ارائه می کنند که به Diskeeper امکان می دهد تا بدون تخلیه منابع در پس زمینه اجرا شود .

۳ .باتری شارژ نگه نمی دارد .

علایم : نوت بوک شما وقتی به برق متصل نیست , تنها چند دقیقه کار می کند.

راه حل : تعویض باتری

باتریهای لیتیومی در طول مدت عمرشان توانایی نگهداری شارژ را از دست می دهند. بعد از چند سال , برخی باتریها تنها در کسری از زمان کار ارزیابی شده , شارژ خواهند داشت. تعویض باتری نسبتا ساده است و اغلب از از پشت یا پایین لپ تاپ برداشته می شود.

در هر حال , بسیاری از خرده فروشی ها برای یک باتری جدید , چند صد دلار هزینه می کنند. سایتهایی مثل باتری  دات کام در تخفیف باتری های لپ تاپ متخصص است و باعث می شود با پس انداز هزینه باتری جدید برای لپ تاپ خود بگیرید. برای مثال , باتری لیتیومی D620 دل , ۱۳۹ دلار در وب سایت دل و ۸۳٫۹۹ دلار در وب سایت باتری دات کام قیمت دارد . ( علاوه بر این , این شرکت یک ضمانت دو ساله و یک تضمین عودت پول ۴۵ روزه را در همه سفارشات باتری لپ تاپ ارائه می کند. )

۴ .نیاز به حافظه بیشتر

علایم : بهنگام استفاده از چندین نرم افزار , یا نصب عملکرد کند می شود و زمان راه اندازی زیاد است.

راه حل : رم (RAM) خود را به روز رسانی کنید و یک درایو USB فعال سازی شده توسط ReadyBoost را امتحان کنید.

اگر مدت زمان زیادی , زمان لازم است تا لپ تاپ شما راه اندازی شود , شما باید برنامه های آغاز به کار کامپیوتر خود را بررسی کنید. برای انجام این کار , نشانه گر را روی ایکون ها در نوار وظایف  در گوشه سمت راست صفحه قرار دهید . اگر شما بندرت از هر یک از این برنامه ها استفاده می کنید , راست کلیک کرده و آنها را غیر فعال کنید. برای اینکه کنترل داشته باشید که وقتی شما راه اندازی می کنید , کدام برنامه ها بارگذاری می شوند , System Suite 7 Professional که شامل ۶۰ ابزار قدرتمند , یک مدیر اغاز به کار و یک بهینه ساز می شود را دانلود کنید.

اگر نیاز داری که یک تراشه حافظه جدید بخرید , کینگ استون و کروشیال ابزاری را در وب سایت هایشان ارائه می کنند که تعیین می کند که کدام محصولات با نوت بوک شما سازگار است. همچنین می توانید به www.4allmemory.com مراجعه کنید. کاربران ویستا می توانند از ابزار تشخیص حافظه جدید در Windows Vista استفاده کنند , تنها در نوار جستجو کلمه " حافظه " را تایپ کنید , و در صورت لزوم ,  OS حافظه فیزیکی شما را برای مشکلات و تعویض موارد توصیه شده اسکن خواهد کرد.

ممکن است کاربران ویستا درایو USB فعال سازی شده توسط ReadyBoost را از مواردی مثل Corsair, Kingston, Lexar, or SanDisk اتخاذ کنند.

این دستگاه ها می توانند با استفاده از فضای آزاد در درایو USB به عنوان مخزن موقتی حافظه ,زمانهای آغاز به کار برخی برنامه ها را بهبود بخشند.

۵ .خرابی هارد دیسک برای تعمیر لپ تاپ

علایم : صداهای بلند کلیک کردن در هر زمان که کامپیوتر به داده هایی از هارد درایو دسترسی پیدا می کند.

راه حل : مکانهای پشتیبانی آنلاین , تعویض هارد دیسک

بدیهی است , بهترین دفاع علیه خرابی هارد دیسک , راه حل پشتیبانی خوب است. این روزها , بسیاری از گزینه ها وجود دارند , اما از میان راه حلهای نرم افزاری , ما بخاطر استفاده آسان , Norton Save & Restore 2.0 را دوست داریم. اگر شما بخواهید به صورت آنلاین از داده هایتان پشتیبانی کنید , وارد موزی .دات کام (Mozy.com ) شوید که به صورت خودکار از سیستم شما پشتیبانی می کند و تغییرات در پس زمینه را بدون تنش منابع سیستم تغییر می دهد.

حتی اگر شما وارد مسیر آنلاین شوید , خرابی هارد دیسک باعث افت نوت بوک شما می شود. خوشبختانه , تعدادی از ابزارها می توانند درایو شما را برای وجود مشکلات تست کنند. مثلا هیتاچی در بخش پشتیبانی وب سایتش برخی از این ابزارها را ارائه می کند. اگر تعویض هارد درایو لازم باشد , تا هر چه از داده ها را که می توانید پشتیبانی کنید ( بک آپ بگیرید ) و سپس هارد درایو را خاموش کنید. شما می توانید برای شیوه تعویض از راه حلهای گام به گام دربیشتر سایتهای پشتیبانی تولید کنندگان استفاده کنید. برای مثال لنووا راهی طولانی را می پیماید و ویدئوهایی را ارائه می کند که فرآیند تعویض را نشان می دهند , در آدرس www.lenovo.com , کلمه " فیلم تعویض " یا " replacement movie " را تایپ کنید تا این فیلم را بررسی کنید.

اگر شما بخواهید داده ها را در یک درایو قدیمی نگه دارید , و بدون هیچ رنجی یک درایو جدید را انتخاب کنید , ما ابزار Bundle   EZ Upgrade Universal & Hard Drive Upgrade را توصیه می کنیم.این ابزار در ۴۰ , ۸۰ , ۱۰۰ و ۱۲۰ گیگابایت موجود است و قیمت آن از ۱۰۹ تا ۱۴۹ دلار می باشد , این کیت شما را قادر می سازد تا در سه مرحله درایو خود را ارتقا دهید. این بسته شامل نرم افزار جمع بندی و پشتیبانی می باشد و به شما امکان می دهد تا برای اهداف پشتیبانی از درایو قدیمی تان استفاده کنید – و فرض کنید که این درایو هنوز کار می کند.

۶ .صفحه کلید خراب 

علایم : کلیدهای مفقود یا شل شده

راه حل : تعویض کلیدها

در هر لپ تاپی , صفحه کلیدها, خواه با تایپ کردن یا پاشیدن قهوه روی آنها ,درهجمه استفاده غلط قرار می گیرند. در نتیجه ,اغلب دکمه ها از جایشان درآمده یا تکه تکه می شوند. خوشبختانه , سازندگان لپ تاپ , راهنمایی های سریع و آنلاینی را برای تعویض صفحه کلید در صفحات حمایتیشان فراهم می کنند , در نوار جستجو کلمه " تعویض صفحه کلید " را تایپ کنید یا بخش اطلاعات سازنده را بررسی کنید.

برای مثال , مجموعه داده اسناد " Ask Iris " توشیبا , رهنمودهای تعویض سخت افزار را ارائه می کند. برای عوض کردن صفحه کلید قدیمی , نوعا شما باید فقط برخی اتصالات را از کلیدهای لپ تاپ بردارید و با یک کلید یا مکانیسم ضربه گیر, که صفحه کلید را در قالب خودش مطمئن و ایمن می سازد , قفل صفحه کلید را باز کنید , معمولا تعویض صفحه کلید ضمانت نامه دارد یا می توانید ان را به قیمت نسبتا ارزانی خریداری کنید. برای مثال شرکت دل , صفحه کلید را به قیمت ۱۵ تا ۲۵ دلار می فروشد. همچنین این شرکت محافظان پلاستیکی صفحه کلید را به قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلار در وب سایتش به فروش می رساند. و این سایت CompuCover محافظان صفحه کلید را برای انواعی از لپ تاپهای دیگر ارائه می کند.

۷ .نمی توانید به شبکه بیسیم متصل شوید.

علایم : اتصال اینترنت ندارید , اغلب به هنگام وب گردی زمانتان تمام می شود.

راه حل : مطمئن شوید که دستگاه بیسیم , ابزار نرم افزار هوشمند روشن است ,  مطمئن شوید که مسیریاب نام شبکه را پخش می کند .

یکی از دلایل اینکه لپ تاپتان را همه جا با خود می برید , خواه در فرودگاه , کافی شاپ یا هتل , این است که انتظار دارید به هر شبکه بیسیمی متصل شوید. اما این شبکه ها , بخاطر ماهیتشان , حیوانات فانتزی هستند. برخی از لپ تاپ ها یک کلید یا دکمه بیرونی , جدا از تنظیمات نرم افزاری دارند , که اتصال بیسیم را ممکن می سازد. همیشه اطمینان حاصل کنید که این ضامن بیسیم روشن باشد. همچنین مطمئن شوید که شبکه ای که شما به آن متصل می شوید نام شبکه یا SSID را پخش می کند.

اگر شما ترجیح می دهید که به سلامت از معضلات شبکه عبور کنید , یا ابزاری را می خواهید که بدون اجبار برای یادگیری هیچ زبانی , به شما در مشکلاتتان کمک کند , یک تسهیلات همه کاره مثل شبکه رویایی یا NETWORK MAGIC را دانلود کنید. این ابزار به شما کمک می کند که به آسانی سیستم خود را تنظیم کرده و شبکه را ایمن سازید , این ابزار با یک نقشه جامع شبکه , تکمیل می شود و همچنین اتصالات شکسته اینترنت بیسیم را تعمیر می کند. رهروان راه باید JiWire's Hotspot Helper را در نظر داشته باشند , چون نه تنها نشان می دهد که شما در چه مکانی می توانید از طریق وای فا متصل شوید بلکه وقتی شما به صورت بیسیم , وب گردی می کنید , امنیت شما را نیز تضمین می کند. علاوه بر این , این تسهیلات انتقال مطمئن ایمیل, درست مثل اینکه شما به دفتر خودتان بر می گردید را نیز ارائه می کند.

بیشتر: Best Windows 8.1 Browser: Chrome vs. Firefox vs. Internet Explorer

۸ .پیکسلهای به هم پیوسته و چگونگی تعمیر لپ تاپ

علایم : نقطه های سبز یا قرمز روی صفحه نوت بوک

راه حل : ماساژ پیکسل های مرده

پیکسلهای به هم پیوسته یا ناهماهنگ می توانند مایه رنجش و آزار در روی LCD هر لپ تاپ کاربردی باشند. معمولا پیکسلها بدون روشن شدن به صورت مناسب با دیگر پیکسلهای روی صفحه نمایش, به رنگ قرمز یا سبز باقی می مانند .متاسفانه , سازندگان لپ تاپ بخاطر یک یا دو پیکسل به هم پیوسته , LCD را تعویض نمی کنند و تعمیر لپ تاپ را به عهده نمیگیرند , در حقیقت , برخی از این سازندگان قبل از هر اقدامی وجود ۱۰ تا ۱۸ پیکسل مرده نیاز را لازم می دانند.

با این وجود , راه حلی تعمیر لپ تاپ وجود دارد . یک ماده نرم مثل یک پارچه لطیف را انتخاب کنید و به آرامی به صورت دورانی در اطراف پیکسلهای به هم پیوسته بمالید. انجام این فن معمولا پیکسل را می رباید تا به طور مناسب روشن شوند. وقتی شما محل درست را پیدا می کنید و فشار می دهید تا پیکسل روشن شود ,انگشت خود را حداکثر به مدت ۲ ثانیه در آنجا نگه دارید و دیگر هیچ پیکسل به هم پیوسته ای نخواهد بود.

۹ .خرابی سیستم

علایم : نوت بوک راه اندازی نخواهد شد

راه حل : هارد دیسک را در بیاورید , و آن را بیرون بگذارید. و Checkdisk را بررسی کنید.

بیشتر افراد وقتی کامپیوترهایشان راه اندازی نمی شود , به وحشت می افتند. بیشتر اوقات , مشکل به سادگی یک فایل ناموجود سیستم یا یک بخش بد در هارد دیسک است. برای تعیین اینکه کدام مورد وجود دارد و تعمیر لپ تاپ شما می توانید با استفاده از دستورالعملهای سازنده هارد دیسک را جدا کنید و درایو را در محل USB قراردهید , خانه های بیرونی برای سخت افزار داخلی وجود دارد. بیشتر این ابزار در خرده فروشهایی مثل Best Buy, Staples, or Newegg به قیمت کمتر از ۴۰ دلار یافت می شوند.

سپس , کابل محل USB را به ورودی باز USB در یک کامپیوتر در حال کار متصل کنید. اگر هنوز سیستم فایل سالم باشد , هارد دیسک باید مثل یک درایو خارجی نشان داده شود و به شما امکان می دهد تا داده ها را از درایو و به آن , منتقل کنید. سپس , سعی کنید با باز کردن یک DOS prompt و تایپ کردن X , چک دیسک را راه اندازی کنید :در اینجاX , حرف درایو خارجی است. سپس اینتر را فشار دهید. حالا "chkdsk /f." را تایپ کنید. ممکن است سیستم شما از شما بخواهد که دیسک را از حالت نصب خارج کنید , مشکلی نیست , پس Y را تایپ و اینتر را فشار دهید .

اکنون نوت بوک شما برخی اطلاعات درباره دیسک را نمایش خواهد داد  و سپس دیسک را اسکن می کند و با هر خطایی که مواجه می شود , آن را تعمیر می کند. یک گزارش خطا چاپ خواهد شد , بنابراین شما می توانید آن تغییراتی که در دیسک ایجاد شده را ببینید.اگر همه چیز خوب پیش رفت , می توانید ادامه داده و دوباره هارد دیسک را در نوت بوک خراب گذاشته و آن را روشن کنید.

۱۰ . آلودگی ویروسی یا هجوم جاسوس افزارها برای تعمیر لپ تاپ

علایم : پنجره های باز زیاد یا دانلودهای کند

راه حل : نصب برنامه های ضد جاسوس افزار , استفاده از اسکن های رایگان ویروس و تعمیر لپ تاپ

هیچ چیزی به اندازه بدافزار نمی تواند سیستم شما را فلج کند.همیشه اولین مسیر یا خط دفاعی پیشگیری است. بهتر است تعهد خدماتی مثل Norton 360  را دارا باشید. نوترون با این مجموعه امنیتی نامحدود که حفاظت از جاسوس افزار و آنتی ویروسها و پشتیبانی فایل و تنظیم عملکرد بدون واسط پیچیده کاربر را ارائه می کند , ما را تحت تاثیر قرار داده است. همچنین مجموعه نوترون یک گزینه فایروال را ارائه می کند که به صورت آرام و بیصدا , بیشتر تهدیدها را مسدود می کند , درحالیکه به کاربر درباره برنامه های دوستانه که نیازمند دسترسی به اینترنت است هشدار می دهد.

اگر شما بخواهید هیچ پولی خرج نکنید و تعمیر لپ تاپ را خودتان انجام دهید شما می توانید با ابزار رایگانی مثل Ad-aware and Spybot: Search and Destroy , دفاع خود را تقویت کنید. درحالیکه هر دوی این ابزارها , ابزارهای خوبی هستند , هر کدام نقاط ضعف و قوت خود را دارا می باشند , Spybot در ردیابی کدهای مخرب مثل پنجره های باز بهتر است , درحالیکه Ad-Aware , کوکی های حذف شغل را دارد . ما اسکن کردنهای دوره ای برنامه ریزی شده با هر دوی این ابزارها را برای ایمن بودن توصیه می کنیم.

اگر این ابزارها در دفع ویروس شکست بخورند , باید Trend Micro's free House Call را در housecall.trendmicro.com امتحان کنید که گاهی اوقات در شناسایی ویروسها نسبت به دیگر برنامه ها , ماهرتر است. همچنین اگر راه حلهای خودکار با شکست مواجه شود , این ابزار , یک مجموعه داده رایگان از ویروس ها و پیشنهادهای حدف دستی را ارائه می کند.

۱۱ . درایو ویدئویی قدیمی برای تعمیر لپ تاپ

علایم : ویدئو خراب یا تحریف شده

راه حل : دانلود کردن جدیدترین درایوها

مشکلات ویدئو یک شکواییه معمول در میان کاربران نوت بوک هستند. این مشکل اغلب از بازیها و نرم افزارهای جدیدتری نشات می گیرد که برای کار کردن و تعمیر لپ تاپ نیازمند جدیدترین درایوهای کاردت ویدئو می باشند.

با وجود اینکه بیشتر لپ تاپ ها مجهز به آخرین فایلهای درایور هستند , برخی سیستم ها همان حدودی که سیستم فروخته می شود , قدیمی می شوند .به همین دلیل است که باید درایوهای کارت ویدئو را به روز رسانی کنید – گاهی اوقات ممکن است درایوهای شبکه و صدا نیز نیازمند به روز رسانی باشند.

بیشتر سازندگان نوت بوک بسته های نصبی را ارائه می کنند که آخرین درایوها را پیشنهاد می کند و ابزار خودکاری را برای به روز رسانی بقیه نوت بوک و تعمیر نوت بوک شما ارائه می کند. برای مثال لنوو , فایلهای درایو خود را در lenovo.com/support ارائه می کند. شرکت آلینور , درایورهای جدید را برای همه دستگاه هایش تست می کند و در قسمت پشتیبانی وب سایتش آنها را ارائه می کند. هر چند که اگر شما , درایورها را در سایت سازنده نوت بوکتان پیدا نکنید , می توانید به سازنده کارت ویدئو رجوع کنید که معمولا ATI یا Nvidia است. اگر سیستم شما از شرکت با تراشه گرافیک منسجم می آید , بهترین گزینه برای شما وب سایت سازنده لپ تاپ است , با وجود اینکه می توانید صفحه دانلودها و پشتیبانی شرکت را نیز امتحان کنید.

منبع : www.laptopmag.com

 

87 thoughts on “۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

 • Pingback: لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon | نمایندگی لنوو - نمایندگی lenovo

 • By Milad - Reply

  سلام من ی سیم یو اس بی ک ی سرشو قطع کرده بودم رو ب لبتابم وصل کردم و سر دو سیم رو به ی باتری وصل کردم ک ی دفعه لبتابم خاموش شد و دیگر روشن نمیشود ممنون میشم راهنماییم کنین

 • By افشین رئیسی - Reply

  لنوو ای دی پر ۳۱۰ گرفتم. خیلی وقته دنبال ice گرافیک هست گیرم نمیاد.مدلش ice AWV5SB هست.اگه کمکم کنید ممنونم میشم ازتون

 • By افشین رئیسی - Reply

  لنوو ای دی پر ۳۱۰ گرفتم. خیلی وقته دنبال ice گرافیک هست گیرم نمیاد.مدلش ice AWV5SB هست.اگه کمکم کنید ممنونم میشم ازتون

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام خدمت شما ,مین برد کامل باید عوض بشه

 • By علی صالحی - Reply

  سلام. ویندوز عوض کردم. وقتی داشتم درایوراشو میریختم درایور ۳ که مربوط به فک کنم بایوس میشد ریستارت کرد یه عملیاتی انجام داد من ترسیدم دکمه پاور رو زدم خاموش شد. دوباره دکمه پاور رو میزنم ویندوز بالا نمیاد روشن میشه بلافاصله خاموش میشه به صورت دنبال هم ۲ثانیه روشن ۲ثانیه خاموش پشت سر هم این کارو انجام میده. مدل لبتابip 510.تو رو خدا کمک کنید باید چی کار کنم مشکل از چیه

  • By سهیل مهدی زاده -

   با سلام هیچ وقت در چنین مواقعی لپ تاپ را دستی خاموش نکنید احتمالا بایوس دستگاه به مشکل خورده اگر دستگاه گارانتی داره به گارانتی مراجعه فرمایید در غیر این صورت دستگاه را برای تعمیر باید ارسال کنید به یکی از شعب ما

 • By علی صالحی - Reply

  سلام لبتاب من روشن خاموش میشه بدون اینکه ویندوز بالا بیاد ۲ثانیه روشن ۲ ثانیه خاموش اگه خاموشش نکنم پشت سر هم اینکارو میکنه تو رو خدا کمک کنید دلیرش چیه ip510مدل لبتابم

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر باید ارسال بفرمایید

 • By علی صالحی - Reply

  سلام لطفا اگه بجنورد یا مشهد نمایندگی دارید ادرس به من بدید. مشکلش نرم ازاریه یا اینکه سخت افزار بایوس باید عوض شه چقد برام هزینه داره. اگه بحنورد یا مشهد نمایندگی ندارید باید حضوری بیام تهران واینکه چقد زمان میبره تا درست شه؟ اگه یکی دو روزه درست شه میتونم تهران بیام. لطفا راهنمایی کنین.

 • By علی صالحی - Reply

  سلام لطفا اگه مشهد نمایندگی دارید معرفی کنید یا یه مرکز تخصصی اگه اشنا دارید تو مشهد به من بگید با تشکر

 • Pingback: آموزش تعمیر فن لپ تاپ – server

 • By سما - Reply

  سلام وقتتون بخیر
  من یک سوالی داشتم ممنون میشم جوابشو بهم بگین بزرگواران
  من نزدیک سه سالی می شود که لپ تاپ لنووا خریدم ولی نزدیک به ۴ ماه هست که روی صفحه ال سی لپ تاپم خط های سیاه افتاده و رفته رفته هم این خط ها زیادتر می شن؟
  دلیل این امرو میخاستم و چطوری میتونم رفعشم کنم
  در این مورد راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
  با تشکر

  • By سهیل مهدی زاده -

   ال سی دی لپ تاپ شما باید تعویض شود

 • By ی - Reply

  سلام.مدتی هست وقتی صفحه نمایش رو باز میکنم تا نصفه صفحه میاد ولی بیشتر که باز میکنم صفحه سیاه میشه لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجا هست؟؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر باید ارسال بفرمایید

 • By سمانه - Reply

  سلام.لبتابم ویندوزش بالا نمیاد .ضربه خورده.باید چیکار کنم؟اکه هاردش سوخته باشه قیمتش چقده؟s510p

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر باید ارسال بفرمایید

 • By محمد - Reply

  سلام من کابل hdmi رو که دراوردم لپتاپ خاموش شد بعد الان که روشن میکنم چراغ پاور چند ثانیه روشن میشه بعد خاموش میشه ولی علایم حیاتی لپتاپ اصلا کار نمیکنن فقط چراغ پاور چند ثانیه روشن میشه مشکل از چیه؟؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر باید ارسال بفرمایید

 • By علیرضا خلیلی - Reply

  سلام من لب تابم را روشن می کنم چندتا بوق میزن و صفحه نمایشگر هیچ چیز را نشان نمیده ممنون میشم جواب سوال من را بدهی

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام برای تعمیر باید ارسال بفرمایید

 • By ریحانه - Reply

  سلام وقتتون بخیر

  من نزدیک سه سالی می شود که لپ تاپ لنووا خریدم ولی جدید روی صفحه ال سی لپ تاپم خط های سیاه افتاده وکمی بیشتر شده نسبت به روز اول لطفا نشانی نماینده در اصفهان

 • By محمد جواد - Reply

  سلام لپ تاپ من HDMI میخوردL512

 • By mohsen khalili - Reply

  سلام ودرودبرشما قسمت صفحه کلید num lock ازکارافتاده لطفا راهنمایی بفرمایید

 • By مریم - Reply

  سلام ببخشید روی ال سی دی لبتاب یه نیم سانتی سیاه افتاده از بینم نمیره چیکارش باید بکنم؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   برای تعمیر ارسال بفرمایید

 • By پریا - Reply

  سلام و ممنون از سایت خوبتون می خواست بدونم نمایندگی لپ تاپ لنوو در اصفهان کجاست؟ ممنون صفحه کلید من گویا خراب شده و خودش به صورت خودکار یکی از حروف رو تایپ می کنه انگار کمی از جاش دراومده من صفحه رو با دستمال رطوب تمیز کرد م و یک تعمیر کار گفته بود با مسواک کلیدها رو پاک کنین که اینکار رو هم کرد امروز هم که ی خواست باهاش کار کنم یک بوق ممتد زد و دو بوق کوتاه و صفحه سیاه بود وقتی روشنش کردم دوباره روشنش کردم که بالا اومد با صفحه کلید اکسترنال فعلا تایپ می کنم تو ۷ امین ساله کار می کنه و این اواخر زیادی ازش کار کشیدم و هر بار هم یک قطعه اش رو عوض کردم حتی هارد سیستم رو مدل z470 هستش قاب اطراف مانیتورش هم از یک طرف از جا کی خارج شده می خواستم بدونم برای این مدل قدیی صفحه کلید هست و قاب که تعویض کنم در نایندگی اصفهان؟ ممنون می شم حواسم بهش بوده تنها عیب کارم اینه که زیاد جابه جاش کردم ممنون

  • By سهیل مهدی زاده -

   متاسفانه قطعه دستگاهتون متاسفانه موجود نیست

 • By Parham - Reply

  سلام من تازه یه لپ تاپ لنوو خریدم و وارد نیستم فایل ها پاک شد و اون چهار تا مربعه و گوگل وفروشگاه لپ تاپم وقتی روش میزنم اصلا نمیاد ترو خدا کمکم کنید.

  • By سهیل مهدی زاده -

   برای تعمیر ارسال بفرمایید

 • By Zahra moazeni - Reply

  سلام من لب تاپ برنامه ریختم خاموش کردم ۱ ساعت بعد اومدم روشن کنم روشن نشد حتی میزنم تو شارژ چراغ بغلش روشن نمیشه

  • By سهیل مهدی زاده -

   برای تعمیر ارسال بفرمایید

 • By Niko - Reply

  سلام لپ تاپ بنده لنوو سریv330،cor i7که دیروز هر کاری انجام دادم فایلهای وورد رو برام باز نمیکرد با سرچ داخل اینترنت به این نتیجه رسیدم که restore کنم بعد که این آیکن رو زدم تا حدود یک ساعت همینطور علامت میچرخید تا همrestoreبشه همrepair در حین کار خاموشش کردم سپس که روشنش کردم فقط مینویسهrepairو صفحه سیاه میشه،لطف میفرمایید راهنمایی کنید آخه کلی فایل رو دسکتاپ دارم که نمیخوام حذف بشه

  • By سهیل مهدی زاده -

   برای تشخیص ایراد باید ارسال بفرمایید

 • By میلاد - Reply

  سلام من چند روزی هست که وقتی لبتاپمو میخوام روشن کنم
  وقتی دکمه پاور رو میزنم . بجای اینکه روشن بشه . لبتاب کلا خاموش میشه . لامپش هم خاموش میشه دیگه
  چیکارش کنم الات

  • By سهیل مهدی زاده -

   برای تشخیص ایراد باید ارسال بفرمایید

 • By الهام - Reply

  سلام
  لبتاب من بعد از نصب ویندوز وقتی شات دان میکنم فن هنوز روشنه که مجبورم با دکمه خاموش کنم. کسی میتونه کمک کنه؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   برای تشخیص ایراد باید ارسال بفرمایید

 • By عطا - Reply

  سلام من سی دی هایی که پیش لپ تاپ دادن رو گم کردم چه مشکلی در اینده برام پیش میاد و چطوری میتونم این مشکلو حل کنم ممنونم

  • By سهیل مهدی زاده -

   مشکلی پیش نمیاد میتوانید تمام دریورها را از سایت lenovo.com دانلود بفرمایید

 • By قادر - Reply

  سلام وقتتون بخیر امروز لپ تابم از قسمت کی بورد ضربه خورد و نمایشگر خاموش شد ولی خود لپ تاپ رشن بود من سریع خاموش کردم دوباره روشن میکنم صدای دید دید… میده و نمایشگر بالا میاد و یه چیزایی می‌نویسه ولی کاملا روشن نمیشه و دوباره همون نوشته ها بالا میاد(check cable connection) ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل چیه

  • By سهیل مهدی زاده -

   برای تعمیر ارسال بفرمایید

 • By Parniyan - Reply

  لپ تاپ من پس از به روز رسانی خودکار و ظاهر کردن پیغام undoing change وارد صفحه ویندوز نمی شود و به صورت خودکار هاموش و روشن میشود

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام ارسال بفرمایید چک بشه

 • By فاطمه - Reply

  سلام. خسته نباشید. من لپ تاپ lenovo g50 دارم. پیچ لپ تاپ شل شده بود و من فک میکردم پین های داخل لپ تاپ شکسته که گوشه ی لپ تاپ باز شده و داخلش یکم مشخصه طوریکه قسمت سوکت شارژرش آویزون بود. بعضی اوقات که من شارژر رو به سوکت میزدم، لپ تاپ خاموش میشد و من باید یکبار باتری رو درمیاوردم و سرجاش میذاشتم تا لپ تاپ دوباره روشن شه. این مشکل حدود ۶ ماه داشتم. تا اینکه خودم دیدم با اتصال شارژر، اینبار یه جرقه بین اتصال شارژر و سوکت زده شد و وقتی لپ تاپ رو روشن کردم دیگه وقتی شارژر رو بهش وصل میکنم پیام not plugged in میده و فقط زمانی لپ تاپ رو شارژ میکنه، که خاموش یا توی حالت sleep باشه. یه شارژر نو گرفتم و وقتی به لپ تاپم زدم اون شارژر هم خراب شد. الان مشکل لپ تاپ من چی هست؟ میخوام یه جای مطمئن برای تعمیر ببرمش. ممنونم

  • By سهیل مهدی زاده -

   لپ تاپ را برای تعمیر به شرکت ارسال بفرمایید تا رفع ایراد شود

 • By پارسا - Reply

  سلام
  لپ تاپ روشن میشه ولی کار نمی کنه.
  بهش رمز گذاشتم اصلا صفحه مانیتور جایی که باید رمز وارد کنم عمل نمیکنه.
  چه کنم

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام خدمت شما برای تعمییر ارسال بفرمایید

 • By Mohadese - Reply

  سلام وقت بخیر لپ تاپ من هاردش مشکل داره اصفهان کجا میتونم بدم تعمیر؟؟؟

 • By Amirali - Reply

  با سلام من هنگام روشن کردن لپتاپم با پیام an operating don’t found مواجه میشوم

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام احتمالا فایلهای ویندوزتون به مشکل خورده باید دوباره ویندوز نصب کنید

 • By نیما - Reply

  سلام روز بخیر. من قسمت انتهایی سیم شارژرم نزدیک جایی که به لپ تاپ وصل میشه داغ شد و سیم دور شارژر آب شده. ولی خود لپ تاپ سالمه . می خواستم بینم مشکل از کجاست ؟ با تعویض شارژر درست میشه یا به لپ تاپ هم مربوطه ؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام ارسال بفرمایید چک بشه

 • By فاطمه نژادعینی - Reply

  سلام. لپ تاپ لنووip330 و تازه خریدم. متوجه شدم شارژ خالی میکنه و فرستادم برای نمایندگی و گفتن باطری اش عوض شده. ویندوزش رو هم عوض کردن. اما حالا نمیدونم چطور باید از سلامت باطری مطمئن بشم. و ضمن اینکه صدای خر خر از لپ تاپ میاد با ای حال که من حتی یک روز کامل هم از زمانی که خریدم از لپ تاپ استفاده نکردم و فرستادم برای تعمیر…. و کلی هزینه تیپاکس ارسال و دریافت لپ تاپ شد. این مشکل خر خر لپ تاپ وقتی نو هم هست واقعا از چی میتونه باشه و استفاده ای هم نشده؟ و یا مشکل باطری لپ تاپ نو واقعا از چی میتونه باشه؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام معمولا از هارد هستش

  • By سهیل مهدی زاده -

   با سلام صدایی که میفرمایید احتمالا از هارد دستگاه میباشد

 • By کسری - Reply

  سلام وقت بخیر ال سی دی و تاچ miix 310 دارین؟ هزینه‌ی تعویضش چقدر میشه؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام موجود نیست

 • By ایلیا - Reply

  سلام من یک لپتاپ تبلت شو miix 320 دارم یک ضبطش کار نمی کند چیکار کنم سمت راستی تو تنضیمات و همه جارا گشتم فعال کردم ولی صدا نمی دهد.

 • By سولماز - Reply

  سلام، لپ تاپ من لنوو z510 هست، خواستم گوشی و با لپ تاپ شارژ کنم ، لپ تاپ خاموش شد و دیگه روشن نمیشه، شارژ هم نمیشه، لطفا راهنمایی کنید

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام ارسال بفرمایید چک بشه

 • By امیر - Reply

  سلام خسته نباشید.لب تاب راروشن میکنم تصویر نمیاد ولی چون آخرین بار از آن رادیو را گوش میکردم صدای رادیو میاد . واتساپ روی فعال است و صدای پیامهای دریافتی میاد ولی تصویر ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام احتمال داره ال سی دی لپ تاپتون ایراد داشته باشه باید ارسال بفرمایید چک بشه

 • By Najibullah - Reply

  سلام امید که صحتمند بوده باشید لپ تاپ من لینوو ۸۱ TM است وقتیکه ویندوز تازه ۸٫۱ کردم موس آن کار نمیکند لطف نموده راهنمایی کنید ممنون تان خواهم بود

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام احتمالا مشکل داریوری دارید داریور اصلیش را دانلود بفرمایید نصب کنید

 • By ن.ت - Reply

  لپ من مدلamd e1
  بعد از آپ دیت ویندوز dvd ram شناسی نمیشه. آیکونش توی مای کامپیوتر فعاله نیست و اصلا ردیتوی بخشهایی که بشه این ایبل دیس ایبا یا برای دیدن فعالش کردن هم وجود نداره.

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام ویندوز جدید نصب بفرمایید

 • By فاطمه - Reply

  سلام من با لبتابم کار میکردم داشتم فلش خالی میکردم یهو بی شارژ شد و خاموش شد و بعد شارژ کردن روشن کردم چراغ پاورش و فن روشن میشه اما صفحه روشن نمیشه ولی چراغ Num lock و چراغ های روی صفحه کلید روشن نمیشه دوسال پیش اینحوری شد ک ای سی عوض کردیم

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام لپ تاپ را ارسال بفرمایید چک بشه

 • By Eli - Reply

  سلام . شارژ لپ تاپ خییییلی زود تموم میشه ایراد چی میتونه باشه؟ از ۷۰ ،۷ شد
  ویروس کش استفاده میکردم ارور میداد هی و انتقال فایل با usb .اون زمان
  ویروس میتونه باعثش باشه؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام احتمالا باتری لپ تاپتون خراب هستش

 • By Aria - Reply

  با سلام و خسته نباشید، لپتاپ لنوو ideapad 110 دارم، قسمت کیبورد لپتاپم کنار درایو سی‌دی دچار شکستگی شده به طوری که وقتی میخوام لپ تاپ رو باز و بست کنم قسمت پایین لپتاپ کمی بلند میشه جوری که انگار میخواد در بیاد از جا، آیا قابل تعمیره؟ حدودا هزینه اش چقدر میشه؟ در ضمن گارانتی هم نداره، ممنون

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام احتمالا قاب دستگاهتون از داخل شکسته باید تعویض بشه ارسال بفرمیید چک بشه

 • By Morteza - Reply

  سلام، وقت بخیر
  من یک لپ تاپ مدل ideapad yoga 11 دارم که نسخه ویندوز پیشفرض windows RT روش نصب بوده
  میخواستم ویندوزش رو عوض کنم و نمیتونستم به تنظیمات بایوس دسترسی پیدا کنم در این بین اشتباها توی diskpart دستور clean all زدم و کل پارتیشن ها کاملا حذف شد (حتی پارتیشن ریکاوری)
  الان نه میتونم وارد بایوس بشم نه ویندوزی نصب کنم عملا هیچ کاری نمیتونم انجام بدم
  داریو اکسترنال بهش وصل کردم با DVD های bootable مختلف ولی هیچ توفیقی نداشت چون اصلا بوت نمیشد
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام خدمت شما باید ارسال بفرمایید چک بشه

 • By ftm - Reply

  سلام خسته نباشید. من یه مدل g505 دارم. الان چند روزه درش رو که تکون میدم یا باز و بسته میکنم صدا ورود و خروج فلش میده. چیکار باید بکنم؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام خدمت شما باید ارسال بفرمایید چک بشه

 • By amir mohammad - Reply

  سلام من یک لپ تاپ دیروز گرفتم سمت چپش کامل باد داره آیا این مدلشه

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام خدمت شما اگر گارانتی داره حتما به گارانتیش مراجعه بفرمایید

 • By امیر - Reply

  سلام
  باتری می خوام برای لپتاپ Lenovo Z510 لطفا اگر دارید قیمت بدید حضوری بیام بخرم

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام بله موجود هست برای دریافت قیمت با شمارهای شرکت تماس بفرمایید

 • By علی - Reply

  من واقعا اشتباه بزرگی کردم لنوو خریدم. یعنی کیفیت سیم شارژر به شدت مزخرف.
  طرف ده سال یه لپ تاپ داره سیمش هیچ مشکلی پیدا نکرده
  برای هنوز چهار سالم نشده سیمش ایراد داره و حواسم نباشه لپ تاپ شارژ نمیشه

 • By پری - Reply

  من لپتاپم حافظه کمی ازش اشغال شده ولی وقتی میزنم روی عکس یا فیلمی میزنه (this app cant open)
  و خیلی برنام های دیگش به جز ماکرسافت و گوگل و غیره
  وقتی هم میخوام برنامه دانلود کنم انجم نمیده و میره تو ادوب ریدر
  خیلی ذیتم میکنه

  • By سهیل مهدی زاده -

   ایراد دستگاه شما احتمالا نرم افزاری هستش برای اولین قدم میتونید ویندوز لپ تاپتون را عوض کنید و احتمال زیاد مشکلتون حل میشه

 • By امید - Reply

  سلام وقت به خیر . من یک لپ تاپ دارم که مشکلش اینه که هر وقت روشنش میکنم یک صفحه سیاه میاد و به سفید مینویسه پسفورد در حالی که من هیچ رمزی روش نزاشتم!بعد شروع میکنه به صدا زیاد دادن و بعد از اینکه ۲ بار رمز رو زدم هر عددی همون موقع خاموش میشه . مشکلش از کجاس و ایا نرم افزاری هس یا سخت افزاری ؟

  • By سهیل مهدی زاده -

   سلام خدمت شما باید لپ تاپ را ارسال بفرمایید چک بشه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>