قفل شدن صفحه تبلت لنوو

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

قفل شدن صفحه تبلت لنوو از جمله ویژگی‌هایی است که در افزایش امنیت در این محصول دیجیتالی ساخت کمپانی لنوو، بسیار موثر است. تبلت یک وسیله پرتابل است. به همین خاطر باید از حاشیه امن مناسبی برخوردار باشد. هنوز هم هستند کاربرانی که در زمینه استفاده از راه‌کارهای محافظت از داده‌ها و اطلاعات خصوصی خود در تبلت، از اطلاعات کافی برخوردار نیستند. این مشکل قطعا برای آنها دردسر‌هایی را به همراه خواهد داشت. در این مقاله قرار است برای شما کاربران وب سایت lenovotehran.com، به این موضوع مهم و کاربردی بپردازیم. پس مانند همیشه با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

درباره اهمیت استفاده از راه‌کار قفل شدن صفحه تبلت لنوو  lenovo

تا به حال این سوال را از خودتان پرسیده‌اید که قفل شدن صفحه تبلت لنوو، به چه دلیلی اهمیت دارد و چرا باید این از این راه‌کار استفاده کرد ؟ اگر جواب این سوال برای شما مهم است، در این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداخته خواهد شد. حتی راه‌‌کارهای مختلف به هدف باز کردن قفل صفحه تبلت را نیز به شما آموزش خواهیم داد. راه‌کارهای جدیدی که حتما اجرای آن برای شما جذاب خواهد بود.

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

قفل شدن صفحه lock screen تبلت قابلیتی است که می‌توانید آن را برای زمان مشخصی در تبلت خود فعال کنید. بر این اساس هرگونه فعالیت با تبلت به طور موقت غیر فعال خواهد شد. در زمان فعال بودن این قابلیت، صفحه روشن می‌شود اما هر گونه دسترسی به دسکتاپ و محتویات تبلت لنوو مسدود خواهد بود. این توانمندی که یک اقدام کاملا امنیتی است. در بیشتر محصولات دیجیتالی که از صفحه نمایش برخوردارند، آپشن قفل شدن صفحه تبلت لنوو وجود دارد.

برای اینکه بتوانید از این روش برای افزایش امنیت در تبلت استفاده کنید، باید از یک رمز منحصر به فرد برخوردار باشید. برای این کار در زمان فعال‌سازی، از شما رمز بازگشایی توسط تبلت پرسیده خواهد شد. این رمز می‌تواند حروف، عدد یا ترکیبی از حروف و عدد باشد.

در شرایطی نیز امکان دارد تبلت لنوو شما از سنسور برخوردار بوده و به فناوری تشخیص اثر انگشت یا چهره مجهز باشد. در این زمان شما به جای وارد کردن رمز کاراکتری، می‌توانید از عوامل بیومتریک برای بازگشایی صفحه تبلت لنوو استفاده کند. هر کاربری که این رمز را بداند مجوز ورود به تبلت را خواهد داشت.

هدف از اجرای فناوری استفاده از قفل شدن صفحه تبلت Lenovo

شرکت لنوو مانند شرکت اچ پی در زمینه تولید انواع محصولات دیجیتالی فعالیت دارد. ادعای این شرکت ساخت دستگاه‌ها و محصولات کاملا مدرن و با کیفیت است. بر اساس این ادعا شاهد هستید که بیشتر فروشگاه‌ها در سرتاسر دنیا، نسبت به فروش و ارائه محصولات با برند Lenovo فعالیت دارند. از طرف دیگر کمپانی لنوو در اکثر کشور‌ها و شهرهای دنیا از نمایندگی‌های فعال برخوردار است. به همین دلیل کاربران می‌توانند در هر زمان خدمات لنوو را در کنار خود داشته باشند.

محصولات تهیه شده توسط این شرکت بر اساس استفاده از قطعات بسیار با کیفیت طراحی و تولید می‌شوند. به همین خاطر دوام و مقاومت در محصولات لنوو بسیار زیاد است. داشتن این فاکتور به تنهایی می‌تواند نظر عده زیادی از کاربران در سطح جهان را به محصولات لنوو معطوف سازد.

کاربران با استفاده از محصولات دیجیتالی مانند انواع لپ تاپ لنوو و انواع تبلت لنوو، از ویژگی‌ها و توانمندی‌های مختلفی می‌توانند استفاده کنند. به همین منظور کاربری از تبلت لنوو می‌تواند شرایط اجرای پروژه‌های مختلف را برای کاربران میسر سازد. اما جدای از داشتن قابلیت و توانمندی در دستگاه‌های دیجیتالی مانند تبلت، وجود فرایندهای امنیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این موضوع برای مدیران و مهندسین کمپانی لنوو محرز و با اهمیت است.

به همین خاطر همیشه در تولید تمام محصولات، به این نکته مهم توجه ویژه‌ای داشته‌اند. از جمله نکات مهم در زمینه امنیت دستگاه‌های دیجیتالی مانند تبلت، قفل شدن صفحه تبلت لنوو است. وجود این ویژگی می‌تواند شرایط حفاظت از اطلاعات و امنیت در دستگاه‌های دیجیتالی را به مراتب افزایش دهد.

نحوه استفاده از قابلیت قفل شدن صفحه تبلت Lenovo

وقتی که آپشن قفل شدن صفحه تبلت لنوو را فعال می‌کنید، چه اتفاقی ررخ می‌دهد ؟ با این کار می‌توانید شرایط جلوگیری از کنجکاوی کاربران و آگاهی آنها نسبت به محتواهای داخل تبلت را فراهم آورید. با استفاده از این قابلیت یک لایه امنیتی برای تبلت شما فراهم می‌شود. تا زمانی که این شرایط فعال باشد، هیچکس نمی‌تواند وارد محیط تبلت شما شده و به داده‌ها و اطلاعات محفوظ در حافظه تبلت لنوو دسترسی داشته باشد. در این شرایط تنها کاربرانی می‌توانند به داخل محیط تبلت وارد شوند و از خدمات آن استفاده کنند، که از رمز معرفی شده مطلع باشند.

نحوه عملکرد قابلیت قفل شدن صفحه در تبلت Lenovo

زمانی که این قابلیت را در تبلت لنوو خود فعال می‌کنید، هر لحظه دستگاه منتظر اجرای آن خواهد بود. تا هنگامی که شما به عنوان کاربر و مالک تبلت لنوو در حال استفاده از خدمات متنوع آن باشید، این قابلیت فعال نمی‌شود. اما در دو حالت می‌توانید اجرای این قابلیت را فعال کنید. اولا می‌توانید به شخصه کلید Power را بفشارید تا تبلت خاموش شود.

با این کار در اصل فرایند قفل شدن صفحه تبلت لنوو را فعال کرده‌اید. در ادامه پس از روشن شدن تبلت، سیستم حفاظتی فعال شده و خیال شما مبنی بر اجرای امنیت در دستگاه راحت خواهد بود.

یا می‌توانید صبر کنید تا بر اساس زمان تعین شده در تنظیمات برنامه قفل تبلت، دستگاه به صورت خودکار شرایط را برای فعالیت این امکان فراهم آورد. یعنی فرض کنید شما دیگر کاری با دستگاه ندارید و آن را به حال خود رها کرده‌اید. پس از گذشت زمان تعیین شده، تبلت خاموش خواهد شد و صفحه اتومات قفل می‌شود.

در این حالت پس از روشن شدن تبلت دیگر نمی‌شود نوشته‌ای را تایپ کرده و یا با لمس بر روی صفحه نماش تبلت، فرایندی را اجرا کرد. به همین خاطر اگر کسی بخواهد هر‌گونه تلاشی برای تعامل با تبلت داشته باشد، ابتدا باید به سوال احراز هویت در تبلت پاسخ دهد.

پرسش این سوال بر اساس قابلیت تبلت و نوع تنظیمات انجام شده متغیر خواهد بود. امکان دارد از نوع پسورد رمز یا الگو‌‌های پترن Pattern، یا تشخیص هویت‌ بیومتریک باشد. در هر حالت پس از وارد کردن و معرفی صحیح رمز، مجددا می‌توانید به سیستم دسترسی داشته باشید.

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

راه‌های متداول به هدف انتخاب یک پسورد امن در تبلت لنوو Lenovo

همان‌طور که متوجه شدید، راه‌های مختلفی برای افزایش ایمنی در تبلت لنوو وجود دارد. یکی از این راه‌ها از طریق استفاده از قابلیت قفل صفحه نمایش امکان‌پذیر است. بر این اساس باید نسبت به تعیین رمز اقدام نمایید. با توجه به تنظیمات انجام شده، این رمز در زمان بازگشایی تبلت از کاربر پرسیده می‌شود. بهتر است پسورد انتخاب شده پیچیده و قوی باشد. مثلا متن آن ترکیبی و طولانی انتخاب شود. شامل عدد بعلاوه حروف‌های بزرگ و کوچک لاتین. یا اگر بخواهید پیچیده‌تر باشد می‌توانید از نمادهایی مانند @ یا # و غیره نیز در متن رمز استفاده کنید.

در برخی شرایط نیز می‌توانید علاوه بر انتخاب پسورد از نوع متنی، از قابلیت‌های دیگری به هدف احراز هویت استفاده کنید. مثلا استفاده از آپشن احراز هویت دو مرحله‌ای مانند تشخیص چهره یا تشخیص الگو. این متد لایه دیگری از امنیت در تبلت لنوو را ایجاد خواهد کرد. این لایه نسبت به رمز عبور و کدهای پین بسیار قوی‌تر خواهد بود. استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای را نیز می‌توان از طریق نرم‌افزارهای تخصصی فراهم آورید.

آیا استفاده از قابلیت قفل صفحه کلید در تبلت لنوو خطرناک است ؟

قابلیت‌های متعددی در محصولات دیجیتالی مانند تبلت لنوو برای راحتی کاربران و استفاده‌های بیشتر آنها تهیه و تنظیم شده است. هر کدام از استانداردها از ساختار و قوانین مشخصی برخوردارند. این قابلیت‌ها می‌توانند شرایط کاربری از دستگاه را برای کاربران آسان‌تر کنند. اما اگر کاربران نسبت به رعایت اصول و استانداردهای معرفی شده بی توجه باشند، این مزایا می‌تواند شرایط ایجاد خطر را برای آنها به دنبال داشته باشد.

این شرایط برای قابلیت قفل در صفحه نمایش تبلت لنوو نیز وجود دارد. در کنار مزایایی که برای این آپشن افزایش امنیت معرفی شد، اما خطررات متعددی نیز می‌تواند در کمین کاربران باشد. مثلا اگر کاربر نسبت به معرفی و انتخاب رمز کوتاهی کند و رمز تعریف شده را از نوع ساده انتخاب کند.

این نوع انتخاب توسط کاربران می‌تواند شرایط حمله را برای هکرها ایجاد به دنبال داشته باشد. بر این اساس هکر‌ها به راحتی خواهند توانست به هدف حمله به تبلت شما، از انواع ترفندها و حمله‌ها مانند حمله  brute force استفاده کنند. در مرحله بعد می‌توانند به محتویات تبلت شما دسترسی داشته باشند.

 از طرف دیگر استفاده از پسوردهای بیومتریک تشخیص چهره یا اثر انگشت نیز می‌تواند توسط هکرها جعل شود. به همین منظور اگر داده‌‌های با ارزش است و نگران آن‌ها هستید، باید بهترین ترفند‌‌ها را به هدف افزایش ایمنی در تبلت خود بکار بگیرید. در نهایت نکته حائز اهمیتی که باید کاربران به آن دقت داشته باشند، رعایت نکات ایمنی و توجه به استانداردها در زمان تعیین رمز به هدف قفل کردن صفحه تبلت لنوو است.

آیا امکان دارد رمز بیومتریک با رمز کاربر دیگری تداخل داشته باشد ؟

پسوردهای بیومتریک بر اساس معرفی اثر انگشت از طرف کاربر فعال می‌شوند. داده‌های بیومتریک توسط حسگرهای هوشمند و پیشرفته‌ای که در تبلت‌های لنوو وجود دارد شناسایی خواهند شد. زمانی که تبلت شما در محیط دیگر تبلت‌ها قرار دارد، احتمال تداخل در داده‌های بیومتریک دور از ذهن نیست. شما مالک تبلت خود هستید. پس فقط باید به واسطه انگشتان شما صفحه تبلت لمس شود. اما اگر در اختیار دیگر کاربران نیز قرار داده شود، شرایط تشخیص داده‌های بیومتریک توسط حسگر با اختلال مواجه خواهد شد.

به همین دلیل اگر تبلت لنوو در اطراف دستگاه‌ها و کاربران دیگر قرار بگیرد، حسگر بیومتریک می‌‌تواند دچار اشتباه شود. پس از آن به جای تشخیص یک اثر انگشت، چندین اثر انگشت را شناسایی کند. در ادامه شما به واسطه قابلیت تعیین پسوردهای بیومتریک بر روی صفحه تبلت لنوو خود رمز تعیین می‌کنید. توقع دارید که این رمز فقط توسط اثر انگشت شما بازگشایی شود. اما در عمل شرایط جور دیگری خواهد بود.

به همین منظور احتمال دارد کاربر دیگری بتواند به واسطه اثر انگشت خود رمز بیومتریک شما را باز کند. در این حالت حسگر تبلت لنوو، آن کاربر را به عنوان مالک دستگاه شناسایی کرده و مجوز ورود را برای او صادر خواهد کرد. پس او می‌تواند به محتویات داخل تبلت شما دسترسی داشته باشد.

به همین خاطر پیشنهاد ما محافظت از تبلت است. باید نسبت به قرار دادن تبلت خود به دست دیگر کاربران حساس باشید. توجه داشته باشید که تبلت لنوو بر اساس قابلیت‌های فراوانی که دارد، می‌تواند داده‌های متفاوت شخصی شما را در خود با کیفیت بالا ذخیره‌سازی کند. پس مانند یک ابزار کاملا شخصی باید از آن حفاظت شود.

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

آیا می‌توان استفاده از قفل در صفحه تبلت لنوو را غیر فعال کرد ؟

بله، این امکان وجود دارد که قفل شدن صفحه تبلت لنوو خود را غیرفعال کنید، اما انجام این کار سیستم شما را در برابر حملات و استفاده غیرمجاز آسیب‌پذیر خواهد کرد. زیرا دیگر هیچ‌گونه دسترسی ایمنی برای ورود به سیستم شما وجود نخواهد داشت. پس از غیر فعال کردن این قابلیت، هر کاربری می‌تواند به راحتی به محتویات تبلت شما دسترسی داشته باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حداقل یکی از ویژگی‌های امنیتی تعریف شده در تبلت لنوو را فعال نگه دارید. اجرای این راه‌کار کاملا ضروری است.

آیا برای بهبود امنیت در تبلت لنوو گزینه‌های دیگری وجود دارد ؟

به هدف افزایش امنیت و تعیین قفل در صفحه تبلت لنوو، استفاده از گذرواژه‌ها و انواع رمزهای عبور قوی پیشنهاد می‌شود. از طرف دیگر می‌توانید از سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید. حتی استفاده از نرم‌افزهایی که در ادامه مقاله به آنها اشاره خواهد شد هم می‌توانند امنیت در تبلت لنوو را افزایش دهند. اما چندین روش دیگر نیز وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

برای مثال، می‌توانید ویژگی Find My Device یا همان دستگاه من را بیابید را در تبلت فعال کنید. استفاده از این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که مکان تبلت خود را، در صورت دزدیده شدن یا مفقود شدن ردیابی کنید. علاوه بر این، می‌توانید سیستم خود را به گونه‌ای دیگر نیز تنظیم کنید. بر این اساس پس از مقدار زمان مشخص عدم فعال بودن سیستم، تبلت به‌طور خودکار از دسترسی خارج می‌شود. در این حالت از هرگونه شرایط کاربری غیرمجاز در حالتی که دستگاه بیکار است، جلوگیری خواهد شد.

شرایط استفاده از نرم افزار‌های امنیتی

به غیر از اعمال فرایند‌های ایمن‌سازی در زمینه قفل شدن صفحه تبلت لنوو، چندین تدابیر امنیتی دیگر وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از تبلت خود انجام دهید. باید مطمئن شوید که همه نرم افزارها و سیستم عامل اندروید در تبلت‌ شما به روز هستند. این خود از مهم‌ترین شرایط استفاده از نرم افزار‌های امنیتی است. حتما به آن توجه شود.

زیرا دسترسی به نسخه‌های قدیمی با نقص‌های امنیتی شناخته شده‌ای همراه است. قدیمی بودن نرم افزار‌ها در کیفیت اجرای برنامه‌های دیگر تاثیر مخرب خواهد داشت. وجود این شرایط می‌تواند منجر به فاجعه شود. علاوه بر این، استفاده از یک برنامه ضد ویروس قابل اعتماد نیز راه‌کار بسیار مناسبی خواهد بود. زیرا به اسکن و حذف کدهای مخربی که ممکن است بدون اطلاع شما به سیستم نفوذ کرده باشند کمک خواهد کرد.

در نهایت، استفاده از نرم‌افزار‌های رمزگذاری می‌تواند یکی دیگر از اقدامات مفید در زمینه حفاظت از داده‌های حساس باشد. این نرم‌ افزار‌ها داده‌های تبلت را در زمانی که از آن در حال استفاده نیستید رمزگذاری خواهد کرد. در ادامه فقط کاربران مجاز می‌توانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

آیا اقدامات امنیتی آنلاین به هدف اجرای تدابیر امنیتی در تبلت لنوو وجود دارد ؟

جواب این سوال بله است. در زمینه پاسخ به این سوال تدابیر امنیتی مختلفی وجود دارد که کاربران می‌توانند، نسبت به توانمندی‌های خود از آن‌ها استفاده کنند. با کاربری از این راه‌کارها می‌توانید از اطلاعات خصوصی موجود در تبلت لنوو به صورت آنلاین محافظت کنید. چرا که همه اطلاعات کاربران در حالت لوکال و استاتیک نیستند. برخی از اطلاعات مهم یا شاید بتوان گفت بیشتر اطلاعات در فضای مجازی و به صورت آنلاین هستند. این موضوع به دلیل فراوانی استفاده از فضای مجازی است. از طرف دیگر شاید پیشرفت در تولید دیوایس‌های مختلف و در دسترس بودن آنها نیز مزید بر علت باشد.

در ابتدای کار، آگاهی از نوع داده‌هایی که با وب‌ سایت‌ها ذخیره یا به اشتراک گذاشته می‌شوند، مهم است. همچنین باید نسبت به معرفی هرگونه اطلاعات شخصی در فیلد‌ها و باکس‌های آنلاین و البته کلیک کردن روی پیوندهای منابع ناآشنا، بسیار محتاط باشید. از طرفی دیگر باید استاندارد‌ها را نیز رعایت کنید. یعنی نسبت به سیاست‌های حفظ حریم خصوصی که در هر یک از وب سایت‌ها معرفی شده است بی تفاوت نباشید. علاوه بر این، استفاده از شبکه‌های امن و رمزهای عبور قوی هنگام دسترسی به داده‌های حساس آنلاین ضروری است.

زیرا استفاده از اعتبارنامه‌ها و رمز‌های یکسان برای دسترسی به حساب‌های مختلف آنلاین عاقلانه نیست. در نهایت، استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای FA2  هنگام ورود به سرویس‌هایی که حاوی داده‌های حساس هستند، می‌تواند به افزودن یک لایه امنیتی اضافی به حساب‌های شما کمک کند.

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

دستور‌العمل‌های بیشتر نسبت به افزایش امنیت داده‌ای تبلت در محیط آنلاین

علاوه بر موارد گفته شده در زمینه افزایش امنیت به واسطه قفل شدن صفحه تبلت لنوو یا فرایند‌ای آنلاین، چندین اقدام امنیتی دیگر نیز وجود دارد. کاربران می‌توانند از آن راه‌کارها برای محافظت از داده‌ها در برابر هکرها در تبلت خود استفاده کنند.

اولین راه‌کار که شاید بتوان گفت از همه موارد مهم‌تر است، استفاده از یک فایروال مطمئن و قدرتمند است. آن را بر روی تبلت خود نصب کرده و فعال کنید. این حرکت در زمینه جلوگیری از رفت و آمد‌های مشکوک و نفوذ داده‌های مخرب به دستگاه شما کمک می‌کند.

علاوه بر این، همیشه باید از رمزهای عبور امن برای همه حساب‌ها استفاده کنید. یادتان باشد که مرتبا رمز‌ها را تغییر دهید. علاوه بر آن از کلیک بر روی پیوندهای ارسال شده از منابع ناشناس خودداری کنید. از طرف دیگر، در صورت امکان نسبت به استفاده و کانکت شدن به شبکه‌های وای فای Wifi عمومی نیز اجتناب کنید. زیرا می‌توانند به راحتی تبلت شما را در معرض خطر قرار دهد. این کار خیلی سریع پورت‌‌های امنیتی تبلت شما را باز کرده و شرایط نفوذ ویروس و داده‌های مخرب را فراهم خواهد آورد.

در نهایت استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی VPN هم می‌تواند اتصالات شما را رمزگذاری کند. این کار برای ایمن نگه داشتن داده‌های شما در حین گشت و گذار در محیط وب و برنامه‌ای آنلاین، بسیار مفید خواهد بود.

معرفی اپلیکیشن‌های کاربردی به هدف قفل شدن صفحه تبلت Lenovo

تا اینجای مقاله شما نسبت به انواع راهکارها و اهمیت قفل شدن صفحه تبلت لنوو آگاهی لازم را دریافت نمودید. از طرف دیگر با متدهای امن به هدف حفاظت از داده‌ها در محیط‌های متفاوت از جمله آنلاین نیز آشنا شدید. اما در ادامه می‌خواهیم شما را با ۱۰ عدد نرم‌افزار مطمئن آشنا کنیم. استفاده از این برنامه‌ها می‌تواند شرایط افزایش امنیت و آسوده خاطر بودن شما را شامل شود. هر کدام از ‌نرم افزارها و اپلیکیشن‌های معرفی شده، ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند. کاربران می‌توانند با توجه به علاقه و توانمندی دستگاه خود، بهترین راهکار و برنامه را انتخاب کنند.

۱- معرفی اپلیکیشن Keypad Lock Screen By Smart Lock Screen  برای قفل صفحه تبلت لنوو

این اپلیکیشن از جمله برنامه‌های معروف لاک اسکرین به شمار می‌رود. می‌تواند پس زمینه تبلت شما را به صورت سه بعدی قفل کند. محیط این برنامه Keypad Lock Screen سه بعدی بوده و می‌تواند با نمایش اعداد فانتزی که به صورت قطرات آب ظاهر می‌شوند، شرایط جالب و جذابی را به کاربران نمایش دهد. این اپلیکیشن قادر است شرایط قفل شدن صفحه تبلت لنوو شما را، به واسطه معرفی رمز عبور در حالت الگو یا پین فراهم آورد.

از طرف دیگر اپلیکیشن Keypad Lock Screen می‌تواند اطلاعات مختلفی را به شما نمایش دهد. مانند درصد باتری، صحت اتصال به وای فای و دیگر برنامه‌های استانداردی که در تبلت شما در حال فعالیت هستند. کاربران می‌توانند گرافیک استفاده از این اپلیکیشن را به وفق مراد خود تغییر دهند. این اتفاق بر اساس دسترسی شما به والپیپرهای مختلف که در این اپلیکیشن وجود دارد اتفاق خواهد افتاد. حتی کاربران می‌توانند نسبت به معرفی تصاویر دلخواه خود از محیط گالری تبلت لنوو نیز اقدام نمایند.

نکته حائز اهمیت دیگری که در اپلیکیشن Keypad Lock Screen وجود دارد عدم استفاده زیاد از باتری تبلت شما است. به همین خاطر با توجه به داشتن گرافیک بالا، این اپلیکیشن مصرف زیادی ندارد. علاوه بر آن صدمه‌ای به ساختار نرم‌افزاری تبلت شما نیز وارد نخواهد کرد. استفاده از این اپلیکیشن را به کاربران پیشنهاد می‌کنیم.

دانلود اپلیکیشن Keypad Lock Screen از مارکت Play Store

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

۲- معرفی اپلیکیشن Floatify  برای قفل صفحه تبلت لنوو

این برنامه نیز از جمله نرم افزار‌های پر طرفدار در زمینه قفل صفحه نمایش در تبلت لنوو است. می‌توانید از آن به عنوان یک برنامه ایده‌آل جایگزین استفاده کنید. از طرف دیگر شرایط سفارشی سازی اندرویدی در این اپلیکیشن فراهم است‌. یعنی می ‌توانید از بین داده‌های ذخیره شده در گالری تبلت لنوو خود نسبت به اجرای برنامه استفاده کنید.

در نگاه اول کاربری از اپلیکیشن Floatify مانند برنامه‌های هم‌نوع از حالت استاندارد برخوردار است. اما وقتی مدتی با برنامه کار می‌کنید متوجه می‌شوید که در کنار قابلیت قفل صفحه تبلت لنوو، می‌تواند اطلاعات کاربردی دیگری را نیز در اختیار شما قرار دهد. مانند اطلاعات آب و هوا، اعلام میزان شارژ دستگاه و موارد متنوع دیگر که همه به حال و روز تبلت لنوو شما مربوط است. همه این اطلاعات را در قالب یک شرایط فانتزی به شما ارائه خواهد داد.

علاوه بر موارد گفته شده قابلیت دیگری نیز در اپلیکیشن Floatify وجود دارد. بر این اساس کاربر می‌تواند تعیین میانبرهای متفاوت در صفحه نمایش تبلت را نیز برای خود امکان‌پذیر کند. کاربر می‌تواند با استفاده از این راهکار اعلان‌های خود را به صورت فعال تماشا کند. نکته حائز اهمیت این است که این برنامه از سال ۲۰۱۷ به روز رسانی نشده است.

به همین خاطر نسبت به دانلود و دریافت آن حتما شرایط امنیتی تعیین شده در مارکت معتبر را مطالعه کنید. شاید کاربری از اپلیکیشن Floatify برای تبلت‌های قدیمی بدون مشکل باشد. اما اگر تبلت شما جدید است، امکان مشاهده اختلال وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن Floatify از مارکت Play Store

۳- معرفی اپلیکیشنSolo Locker  برای قفل صفحه تبلت لنوو

اپلیکیشنSolo Locker  به عنوان یک برنامه کاربردی و فانتزی لاک اسکرین می‌تواند در اختیار کاربران باشد. با استفاده از این برنامه به تصاویر و والپیپرهای زیبا و بی‌نظیری دسترسی خواهید داشت. مواردی که می‌تواند محیط تبلت شما را فوق العاده جذاب کند. این تصاویر بر اساس تقسیم بندی‌های جالبی تعیین شده‌اند. مانند مناظر مختلف، گل‌های متفاوت، حیوانات گوناگون و کلا جشنواره‌ای از بهترین تصاویر برای کاربران انتخاب شده است.

در اجرای اپلیکیشن Solo Locker جدای از انتخاب پس زمینه‌های متنوع، می‌توانید نسبت به پسوردهای پترن و کدهای پین نیز گزینه‌های متنوع و جالبی را برای صفحه تبلت لنوو انتخاب کنید. حتی این قابلیت برای کاربران فراهم است که بتوانند بر روی گزینه‌های الگو یا خانه‌های پین کد تصویر خود را جایگزاری نمایند. یعنی بر روی هر دایره تصویر شما دیده خواهد شد. این حالت می‌تواند شرایط شخصی‌سازی و مالکیت در تبلت لنوو شما را افزایش دهد.

امکانات ویژه در اپلیکیشن Solo Locker

کاربران در زمان تعیین والپیپرها می‌توانند شرایط کاربری و وضوح در تصاویر را نیز به میل خود تغییر دهند. این حرکت و این سفارشی سازی ایده جالبی است. چرا که می‌تواند شرایط را برای کنجکاوی افراد اطراف شما به مراتب کاهش دهد. در اجرای اپلیکیشن Solo Locker میانبرهای مختلفی برای شما لحاظ خواهد شد. می‌توانید از آنها به میل خود استفاده کنید. این میانبرها و اعلان‌ها مانند اپلیکیشن‌های دیگر به گزارش آب و هوا، میزان شارژ در دستگاه و اعلان‌های مهم دیگر مربوط خواهد بود.

کاربران می‌توانند حتی رنگ آیکون‌ها را نیز به میل خود انتخاب کند. نکته‌ای که باید به آن اشاره شود موضوع نمایش تبلیغات در این اپلیکیشن است. زمانی که صفحه تبلت لنوو شما خالی از اعلان باشد، اپلیکیشن شرایط ارائه انواع تبلیغات را اجرا خواهد کرد. اگر نسبت به مشاهده تبلیغات وسواس نداشته باشید، انتخاب این اپلیکیشن برای قفل شدن صفحه تبلت لنوو شما گزینه ایده‌آلی خواهد بود.

دانلود اپلیکیشن Solo Locker از مارکت Play Store

۴- معرفی اپلیکیشن KLCK Kustom Lock Screen Maker  برای قفل صفحه تبلت لنوو

این اپلیکیشن نیز می‌تواند به هدف قفل شدن صفحه تبلت Lenovo شما، برنامه کاربردی را ارائه دهد. اپلیکیشن KLCK Kustom Lock Screen Maker از طرح‌بندی‌های جالب به هدف زیباسازی صفحه تبلت لنوو برخوردار است. حتی امکان سفارشی سازی نیز برای شما وجود دارد. یعنی در زمان قفل صفحه تبلت، دست کاربر نسبت به انتخاب داده‌های متفاوت مانند تصاویر باز است.

این اختیار به انتخاب ویژگی‌های متنوعی خلاصه خواهد شد. مانند اندازه تصاویر، اعمال نوشته و انتخاب فونت در متن منتخب، تغییر رنگ که اعمال هر کدام به صورت جدا‌گانه برای کاربران فراهم آورده خواهد شد. به همین خاطر کاربر می‌تواند نسبت به تاچ کردن علامت + که در قسمت فوقانی صفحه سمت راست وجود دارد، یکی یکی عناصره منتخب را انتخاب کرده و به صفحه تبلت خود اضافه کند.

امکانات ویژه در اپلیکیشن KLCK Kustom Lock Screen Maker

نکته جالبی که در این اپلیکیشن مشاهده خواهد شد، تعامل بین کاربران است. این اپلیکیشن همانطور که متوجه شدید می‌تواند شرایط شخصی‌سازی متنوعی را برای کاربران در سراسر جهان فراهم آورد. بر این اساس کاربر می‌تواند از طریق این راهکار، تنظیمات اعمال شده را به سلیقه خود در اختیار دیگر کاربران قرار دهد. و حتی شما می‌توانید نسبت به زیباسازی و تعیین چیدمان در صفحه تبلت لنوو خود، از سلیقه دیگر کاربران نیز استفاده کنید. این اشتراک‌گذاری را باید در قسمت فروشگاه‌ Google Play به اجرا کنید.

مانند دیگر برنامه‌های لاک اسکرین اپلیکیشن KLCK Kustom Lock Screen Maker نیز شرایط اعلان گزارشات تبلت مانند شارژ و حتی اطلاعات آب و هوا و غیره را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این حرکت به واسطه اعمال میانبرهای مختلف قابل انجام است. این اپلیکیشن به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده خواهد شد. پس انتشار تبلیغ‌های متفاوت در این برنامه وجود دارد. اما می‌توانید با خرید آن شرایط نمایش تبلیغات را حذف کنید.

دانلود اپلیکیشن KLCK Kustom Lock Screen Maker از مارکت Play Store

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

۵- معرفی اپلیکیشن Always on AMOLED  برای قفل صفحه تبلت لنوو

شاید بتوان گفت این اپلیکیشن از جمله برنامه‌های ویژه برای قفل شدن صفحه تبلت لنوو است.‌ ویژه بودن آن به دلیل داشتن امکانات متنوع به کاربران است. به طور معمول استفاده از این برنامه برای آن دسته تبلت‌های لنووایی طراحی شده است که از فناوری صفحه نمایش AMOLED برخوردارند. اما کاربران می‌توانند این برنامه را در هر تبلت لنوو، در انواع مختلف نصب کرده و نسبت به خدمات متنوع هرچند محدودتر برخوردار شوند.

اپلیکیشن Always on AMOLED می‌تواند به عنوان یکی از پرچمدارترین اپلیکیشن‌های لاک اسکرین معرفی شود. در برخی از گزارشات، کاربران به این نکته اشاره کردند که نصب برخی از برنامه‌های لاک اسکرین در تبلت آنها با مشکل مواجه شده است. اما خبر خوب این است که نصب این اپلیکیشن بدون هیچ مشکلی می‌تواند در تبلت لنوی شما اجرا شود.

امکانات ویژه در اپلیکیشن Always on AMOLED

استفاده از این برنامه راهکار مناسب و جذابی است برای اینکه بتوانید صفحه تبلت لنووی خود را شخصی سازی کنید. هدف این برنامه این است که قفل صفحه شما را به صورت یک قفل صفحه همیشه روشن تبدیل کند. با توجه به قابلیت‌های موجود در این اپلیکیشن، کاربر می‌تواند نسبت به استفاده از اعلان‌های مختلف مانند میزان شارژ در تبلت، تقویم، آب و هوا و غیره نیز برخوردار شوند.

شما می‌توانید حتی تصویر پس زمینه تبلت لنوو خود را با توجه به الگوهای موجود در این برنامه انتخاب کنید. یا حتی نمونه‌های انتخابی خود از گالری تبلت انتخاب کرده و از آن لذت ببرید. شاید شما از آن دسته از کاربرانی باشید که نسبت به شنیدن موسیقی معتاد هستند. با استفاده از اپلیکیشن Always on AMOLED و انتخاب گزینه Raise می‌توانید شرایط پخش موسیقی AoD را اعمال کرده و بیشتر است قبل از این اپلیکیشن لذت ببرید. انتخاب این اپلیکیشن می‌تواند برای کاربران یک شرایط ایده آل را به دنبال داشته باشد.

دانلود اپلیکیشن Always on AMOLED از مارکت Play Store

۶- معرفی اپلیکیشن Hi Locker  برای قفل صفحه تبلت لنوو

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم شما را با یک اپلیکیشن جالب و البته کاربردی آشنا کنیم. منظور اپلیکیشن Hi Locker است. با توجه به قابلیت‌هایی که در این برنامه وجود دارد، کاربر می‌تواند بیشترین نیازهای خود را یکجا در این اپلیکیشن برآورده کند. به همین خاطر شاید بتوان آن را از جمله مهم‌ترین انتخاب‌ها نسبت به فرایند لاک اسکرین در تبلت لنوو معرفی کرد.

از رابط کاربری مناسبی برخوردار است. ساختار این اپلیکیشن ترکیبی از ظاهر برنامه‌های قدیمی آبنبات چوبی و طراحی‌های مدرن اندروید امروزی است. کاربر می‌تواند ۳ پوسته متمایز را در این اپلیکیشن برای خود انتخاب کند. تم کلاسیک، تم آبنبات چوبی و یا تم ios.

کاربر می‌تواند در اپلیکیشن Hi Locker عناصر مختلف را سفارشی سازی کرده و در صفحه تبلت لنوو خود لحاظ نماید. حتی می‌توانید از اطلاعات آب و هوا با توجه به پیش‌بینی‌ها نسبت به ۵ روز آینده مطلع شوید. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید برای خود برنامه‌ریزی کنید. در تقویم این برنامه رویدادهای ویژه را لحاظ کرده و آنها را به صورت فانتزی تماشا کنید.

امکانات ویژه در اپلیکیشن Hi Locker

با اجرای اپلیکیشن Hi Locker فرایندها و امکانات مهیجی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. حتی شرایط ارسال متن‌های جالب مانند جوک در ابتدای صبح برای کاربران فراهم است. کاربران می‌توانند پیام خاصی را بر روی صفحه گوشی تبلت لنوو خود، به واسطه این برنامه شخصی سازی و نمایش دهند. اما باید به این نکته توجه کنند که کاراکترهای این قابلیت محدود است.

زمانی که اعلان خاصی مانند اس‌ام‌اس در صفحه نمایان شود، کاربر می‌تواند به راحتی به آنها پاسخ دهد. یا حتی با جابجا کردن آن به سمت چپ یا راست آن اعلان را حذف نماید. انتخاب تصاویر پس زمینه به صورت شخصی‌سازی شده نیز یکی دیگر از قابلیت‌های اپلیکیشن Hi Locker است. زمانی که اعلان بر روی صفحه نمایش داده شود، تصویر انتخابی شما کنار رفته و این می‌تواند شرایط آگاهی کاربر را افزایش دهد. خلاصه اپلیکیشن Hi Locker یک برنامه فوق العاده است.

دانلود اپلیکیشن Hi Locker

قفل شدن صفحه تبلت لنوو

۷- معرفی اپلیکیشن  Ava Lockscreen برای قفل صفحه تبلت لنوو

تا این لحظه برنامه‌های متنوعی به جهت قفل شدن صفحه تبلت لنوو معرفی شده است. هر کدام از ویژگی‌های منحصر به فردی برخورد دارند و البته امکانات مشترک نیز در آنها وجود دارد. مثلا پخش تبلیغات که می‌تواند برای کاربران آزاردهنده باشد. در ابتدای شرح قابلیت‌های اپلیکیشن  Ava Lockscreen باید به شما بگوییم که در این برنامه خبری از پخش تبلیغات نخواهد بود.

عملکرد این برنامه در قالب شرایط خاصی ارائه خواهد شد. کاربر می‌تواند با اجرای اپلیکیشن  Ava Lockscreen شرایط شخصی سازی را نسبت به ارائه گزینه‌های متفاوت برای خود اعمال نماید. این اپلیکیشن از طراحی زیبا و منحصر به فردی برخوردار است. می‌تواند صفحه تبلت شما در حالت لاک اسکرین را بسیار ویژه کند. مثلا کاربر می‌تواند شرایط قفل صفحه را مانند برنامه‌های اندروید استوک و یا مانند تبلت‌ با سیستم عامل ios تبدیل کند. این اتفاق بسیار جذاب خواهد بود.

حتی کاربران می‌توانند نسبت به نمایش اعلان‌های متفاوت از شرایط شخصی سازی برخوردار شوند. می‌توانید گرافیک ساعت را به میل خود تغییر دهید. می‌توانید از قسمت کتابخانه اپلیکیشن  Ava Lockscreen تصاویر پس زمینه را به نظر خود انتخاب کنید. حتی می‌توانید شرایط معرفی رمز را در حالت وضوح کم انتخاب کنید. تا افراد کنجکاو نتوانند از رمز شما مطلع شوند.

نکته حائز اهمیت در اپلیکیشن  Ava Lockscreen پشتیبانی از پسوردهای بیومتریک است. یعنی این برنامه قادر است قابلیت‌های اثر انگشت یا الگوهای پترن را نیز به هدف قفل شدن صفحه تبلت لنوو پشتیبانی‌کند. در مجموع می‌توان گفت استفاده از این اپلیکیشن یک میز کار کاملا متنوع و کاربردی را در اختیار کاربران تبلت لنوو قرار خواهد داد.

دانلود اپلیکیشن Ava Lockscreen از مارکت Play Store

۸- معرفی اپلیکیشن  AcDisplay برای قفل صفحه تبلت لن

2 thoughts on “قفل شدن صفحه تبلت لنوو

  • By Maryam - Reply

    سلام رمز تبلت لنووا مو فراموش کردم و اطلاعات تبلت برام مهمه و نمیخوام فلش بخوره و دوست ندارم فیلم هام پاک بشه آیا امکان داره بدون پاک شدن قفلش باز بشه فکر کنم ویندوزش شش باشه

    • By سهیل مهدی زاده -

      سلام، متاسفانه راه حل دیگه ای ندارد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>